Clicky

Jump to content
DTTR

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

Sau cu un Volkswagen. Apropos, cica ii dau in judecata si Departamentul de Justitie din SUA. Ceva cu 80 de miliarde. Mult peste suma pe care ziceau ei ca au pus-o deoparte pentru eventuale procese din partea clientilor.

Inceputul discutiei intre pilotul avionului care a iesit de pe pista la Cluj si turnul de control. Zici ca-i banc cu ardeleni :D

Pilot: Turnule, 9301 - tocmai am iesit din pista.
Turnul de control: Confirm. Bine ati venit! Continuati spre Delta (n.r. alta pista), catre pozitia de imbarcare.
Pilot: Nu m-ati inteles! Am iesit din pista.
Turnul de control: Sunt turnul, confirm, multumesc!

"Modificare importanta pe piata RCA: Tramvaiele, autobuzele si vehiculele care datorita limitarilor tehnice sau juridice nu pot circula in afara tarii nu trebuie sa mai plateasca si Carte Verde"

Ce sa inteleg de aici, ca tramvaiele plateau Carte Verde ? Si pentru Serbia era tot asa, exclusiv Kosovo? Ca parca as da o fuga cu tramvaiul pana in Priștina.

Imi place ca cei de la Twitter sunt asa de incoerenti, incat nu stii daca logarea la care se refera ei a fost efectuata de tine sau nu. Cum dracu' sa-ti dai seama daca ai fost tu sau nu, cand ei iti zic doar: recent login, unusual device or location. post-23-145291838556_thumb.png

Sent from my LG G3-D855

Dacă MS crede că cineva schimbă iWatch pe Band, Google nu vrea nici ei să lipsească din concurs și scoate din Play o foarte bună și folosită aplicație de podcasturi pe motiv că cu ea se poate asculta p0rn. Aștept să scoată din Play și browser-ul Chrome. Sau măcar să-i taie posibilitatea de play video.

http://m.androidcentral.com/one-best-android-podcast-apps-has-been-banned-google-play-store

De câte ori citesc câte o știre de genul, îmi zic "Sigur e o decizie luată de o mașină, după niște algoritmi care se vor corecta. Un om nu poate face asta".

A revenit in Play. Si eu cred ca aplicatiile sunt banate automat si de-abia la "proces" sunt verificate manual. Asta-i marea problema a automatizarilor in orice domeniu, cateodata actiunile necesita si discernamant, care lipseste in inteligenta artificiala.

Sent from my LG G3-D855

De aia ziceam ca sper ca e o masina care face asta. Dar o masina ar fi trebuit sa elimine TOATE aplicatiile de genul. Ca doar e acelasi algoritm, cred eu. Si cel mai normal ar fi ca masina sa dea o lista de POSIBILE si omul sa decida apoi excluderea. Nu cu toporul, elimina masina si apoi vedem daca cineva se sesizeaza. Ca asa parca-i Ordonanta de Urgenta.

Depinde in baza carui algoritm lucreaza. Poate detectarea unui anumit cumul de permisiuni duce la banare sau e posibil ca banarea sa fi fost facuta de un Dorel prea zelos.

Sent from my LG G3-D855