Clicky

Jump to content

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

DTTR

Recommended Posts

OK tanti, esti maritata cu un geek. Deci tu nu esti.

OK tanti, iti enumeri lista de telefoane anterioare asa: "the teeny, tiny white one with the blue keys, the pink swivel one with the fancy gold patterns"

OK tanti, preocuparile tale sunt: "fashion, beauty, travel, reading, fitness"

OK tanti, te-a contactat MS sa-ti dea un telefon sa-l testezi.

Dar, pentru numele zeului care are grija de barbati (sper ca exista asa ceva), despre ce telefon vorbim ? Am citit "review"-ul ala de 3 ori. Poate sunt eu prea plin de mici si bere, dar n-am reusit sa aflu. In titlu - nu. In adresa web - nu. In text - nu. In Labels - nu. Probabil, daca eram "maritata", nu "insurat", as fi citit printre randuri sau poze (ca nici in poze nu apare informatia), as fi avut al 6-lea simt (ala feminin) si m-as fi prins.

A, se pare ca nici MS nu a aflat. Tweet-ul lor arata asa:

maritata.jpg

Daca, totusi, exista informatia asta undeva pe pagina, imi cer scuze Simonei si promit ca la urmatoarea mea vizita in UK sa-i trimit un buchet de flori. Romanesti, fara E-uri.

Ministrul de Finante* a fost intrebat daca se poate da bacsis persoanei care iti aduce pizza acasa.

Dacă doriți să lăsați un bacșiș, mergeți la unitatea respectivă, iar acolo, pe casă, bate bonul fiscal, bacșișul respectiv, și asta este.

*din Romania, daca nu v-ati prins inca

Nu pot sa cred. Mai bine tacea dracu' din gura. Asta cu bacsisul impozitat e o mare prostie. Pe mine ca si client nu ma incalzeste cu nimic, ba mai degraba ma indeamna sa nu mai las bacsis deloc. Unu pentru ca isi baga gheara guvernul si in banii aia, doi pentru ca de obicei dai cu tunul prin localuri sa-ti aduca nota de plata, daramite sa mai astept sa imi mai scoata bon si pentru bacsisul pe care il las. Una e sa-l bage obligatoriu in pretul consumatiei, cum e prin alte tari, alta e prostia asta pe care au inventat-o ei. Eu ma mir cum de nu s-au revoltat cei care lucreaza in domeniu, pentru ca de obicei au salarii minime si se bazeaza pe bacsisul ala. Nu cred ca va lasa cineva bacsis mai mare de 10%, ca dupa impozitare sa le ramana aceeasi suma ca inainte.

Sent from LG G3-D855

Interesant cum omite quickmobile sa precizeze cat RAM au telefoanele Asus Zenfone 2 pe care le comercializeaza. Fail-ul e doar pentru clientii care il achizitioneaza crezand ca e varianta cu 4GB RAM, sunt convins ca cei de la quickmobile au omis intentionat partea cu memoria. Sunt curios daca accepta retur, in cazul in care clientii descopera ca nu are 4 GB RAM.

Sent from LG G3-D855

Bai , astia de la eMag sunt tare generosi, un coleg si-a returnat Galaxy Alpha (1799) si i-a dat 1800 lei inapoi :). Cred ca au avut ceva marunt de la s4 alea la un leu , asa ca vor sa scape de ei :)).

Edited by Scootch98

Hai ca m-am oripilat de dimineata cand am intrat la metrou. Un kinder care sigur n-avea 18 ani avea pe față un tatuaj in forma de barba+cioc. Wtf is wrong with society? N-am nimic impotriva tatuajelor, imi plac, ezit sa-mi fac unul pentru ca mi-e frica sa nu-mi mai placa la putin timp dupa ce-l fac, dar sa-ti tatuezi o barba pe față, cand nici n-ai implinit 18 ani, mi se pare esenta prostiei.

Sent from LG G3-D855