Clicky

Jump to content
DTTR

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

S-a lansat Programul National de Combatere a Obezitatii in randul copiilor. Prioritate zero, cum altfel.

Ora de sport la scoala din cartierul unde imi desfasor viata: 10 baieti joaca fotbal. 3 baieti stau pe banci cu nasul in telefoane. 2 fete se plimba agale cu nasul in telefoane. 2 fete stau pe banci cu nasul in telefoane. 7 fete stau in picioare si discuta.

Trist cand valoarea afacerii tale sta in tweet-ul unei pitipoance :)) Daca nu stiti cine e, nu va faceti griji. Nici eu nu stiam, am cautat pe goagal.

FB_IMG_1519389606890.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Grea alegere imi da de facut Booking.com. Ce criterii sa folosesc? Ce e mai ieftin? Orasul mai misto? Pana unde am autostrada? Era mai bine cand ma bombarda cu oferte din Lugoj, ca eliminam ultimul criteriu :D

Clipboard01.jpgClipboard02.jpg

Cred ca o sa aleg Simeria. Am verificat acum si pana la Budapesta fac 3h15', pana la Simeria 2h15'.

Inteligenta Artificiala pe stil Emag

image.png

Descriere la cartea care ma intereseaza (si care costa 274 de lei, inutil sa mai zic ca e dublu fata de Amazon + transport din US):

Leverage Office 365 data and services in powerful custom solutions Learn how to develop custom solutions that access and interact with Office 365 data from your own apps on practically any mobile, web, or desktop platform. Paolo Pialorsi offers practical, code-rich coverage of every key aspect of Office 365 development, walking you through building a complete start-to-finish solution. 

Descriere la cartea "din aceeasi categorie" si "cea mai vanduta".

This book features hundreds of images selected from Schapiro's "Taxi Driver" archive, 95 percent of which have never previously been published. This edition is limited to 1,000 copies, numbered and signed by Steve Schapiro. It also includes a foreword by Martin Scorsese.

Nu știu eu ce-ai scris tu acolo dar io la 5400 lei îmi iau taxi fizic... Posibil dacie.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Da. Și o carte cu diferența!

De ce cineva care are un Samsung S nu-stiu-de-care si a fost in vacanta in tari cu autostrazi care nu se prabusesc dupa ce li se taie pamblica, in loc sa-mi trimita un link la un album Google Photos, descarca pozele pe calculator, face o arhiva pe care apoi mi-o trimite cu ceva serviciu de trimis fisiere mari? Pana la urma tot e bine ca nu le-a pus pe un DVD (pe CD nu incapeau) :D

@Innoxius Poate, la fel ca si mine, nu foloseste Google Photos. Google Photos e prima aplicatie pe care o dezactivez sau dezinstalez. I hate it.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Nu, e la categoria „Ce Android ai pe telefon? Android, ce vrei să spui, că sunt mai multe feluri?“

La un an după ce și-a luat telefonul a aflat că poate edita contactele și pe PC.

Adevarul e ca pe vremea Tratatului de la Varsovia nu se intamplau din astea. Nu de alta, dar masina din imagine nu pare o Dacia 1300 :D

Obiectul misterios căzut din cer ce a străpuns parbrizul unei maşini este o rachetă de semnalizare / Marți seară, militari polonezi trăseseră cu așa ceva în Craiova

Is durere astia de la Emag cu automatizarile lor. Ma tot bat la cap sa fac review la un carton. Am cumparat inca un an de abonament Office 365, produsul fiind o cutie cu un carton inauntru pe care scrie serialul. Ce review sa fac la cartonul ala? Ca e lizibila seria? Ca nu era rupt sigiliul? Ca era frumos fontul cu care scria? Banui ca nu se asteapta sa fac review la Office :D

@Innoxius părerea mea e că ar trebui să faci review la Office 365. Sau ai trecut la office pe carton, așa ca pe vremuri?

Sambata am fost la o nunta. Au inceput sa apara pozele si filmarile facute de nuntasi. Trec peste capitolul "Nu pot sa-ti trimit filmarile, zice ca fisierul e prea mare - Urca-l in cloud si trimite-mi link-ul - Ce e aia si cum fac?" si marturisesc ca ma simt ca un albinos in Africa: sunt singurul care a filmat / fotografiat landscape. In rest, le multumesc celorlalti ca mi-au oferit o priveliste excelenta a tavanului si a podelei (fiecare ocupand cca 1/3 din cadru). Nu de alta, dar daca ma intreba cineva cum aratau tavanul si luminile din sala de nunta nu stiam ce sa-i raspund.

Mi se intampla tot mai des sa-mi propun sa nu mai râd de Veorica. Ea doar e in lumina reflectoarelor.

Eh...

N-au aplicația de filmat potrivită. Cea care-ți zice... "bă vezi că eJti prost".

Eu o am.

Da n-o mai găsesc!