Clicky

Jump to content
DTTR

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

Poate nu zmeura. Dom' admin de bloc ii poate acorda ceva si mai valoros ... BAN-ul de aur! :wub:   :))

Edited by Maverick

Extreme Digital e o firma ungureasca. De mult pe piata din Romania. Am cumparat si eu de la ei un navigator GPS (cred ca acum 8 ani) si l-am trimis inapoi. Mi-am primit banii fara probleme. Doar cu intarziere fata de varianta firma din Romania, ceea ce e normal, fiind alta tara. Si inainte de asta, am mai cumparat ceva cu ridicare de la un magazin din Szeged (plecam in concediu si nu era timp sa trimita in Timisoara). Din nou, fara probleme, foarte politicosi si n-aveau nici o treaba ca nu stiu maghiara. Acum aud prima data de o chestie de genul si nu m-as mira sa fie curierul cel care a plantat copaci si borduri. "Imediat după primirea coletului, bărbatul a observat că acea cutie în care era ambalat televizorul nu corespundea cu produsul pe care l-a comandat pe internet." Pe bune? Dai banii fara macar sa vezi cutia? Daca ala ii dadea o cutie de pantofi?

Daca era o firma acum aparuta, mai ziceam.

Curios e ca nu ni se spune daca suceveanul a luat legatura cu firma (au CIF de RO, eu, cand am trimis inapoi am discutat pe mail in romaneste), daca da, ce i-au raspuns aia, daca etichetele corespund cu datele de expeditie si altele. Ni se arata o cutie deschisa cu niste pietre.

Eram acasă atunci. Învățam pentru olimpiada. Dar știu povestea. Am prieteni la Carabella și Bălașa, au postat și pe Facebook. Pesemne a vrut sa scape de școală respectivul.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

EDigital sunt buni și ieftini.

Cumpăr diverse de la ei. Fără TVA.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Azi am primit un contract. De fapt era al meu, macelarit la maxim si dublat numarul de pagini. Deh, firma mare, medicamente, pharma si prostii din astea. De la mine semneaza unul (si bun ;) ), de la ei 3 (trei). Valoarea contractului: 600. RON. LEI. Ma rog, asta n-ar fi nimic. Sunt obisnuit cu firme cu nspe mii de semnaturi si departamente de taiat frunza la caini. De aia nici nu prea lucrez cu ele. De fapt nu lucrez de loc, dar era o rugaminte a unui var al unui prieten a unei tanti.... Caragiale, ce mai.

Ce m-a frapat cel mai tare a fost cerinta LOR ca rezultatul muncii mele sa li-l dau pus pe un CD :)) Pe un CD!!! 2017. In tara data de exemplu in SUA pentru viteza la Internet, ei imi cer CD.

Ce cauți în troleu? Ä‚la e pentru săraci și bolnavi (mintal).

De ce anvelope de vară cu marcaje de iarnă?

De ce nu cu marcaje de toamnă târzie?

Ziua aia in care ai facut si tu prima campanie AdWords si, dupa ce l-ai intrebat pe client cat sa pui suma maxima pe zi pe care este dispus sa o plateasca si el iti zice 10 euro, tu ii mai spui ca Google zice ca pot apare depasiri de max. 20%, el zice OK si, dupa prima zi a campaniei, bucuros ca functioneaza si are tone de clicuri, il anunti ca va avea de platit 11,98 euro. Si el iti raspunde "Caaaat? 12 euroooo? Eu nu platesc atata la Google".