Clicky

Jump to content

Incarcator extern smartphone.

Recommended Posts

Salutare la toti. 

Vreau sa iau si eu o baterie externa,fiindca s-ar putea sa fac un drum mai lung si nu o sa ma tina bateria 2-3 zile,dar inca sunt un pic indecis care anume. Din ce am gasit pe ebay ar fi :

http://www.ebay.it/itm/POWER-BANK-12000mAh-BATTERIA-ESTERNA-EMERGENZA-PER-GALAXY-S4-IPHONE-5-IPAD-TABLE-/321228234771?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item4acab1e013

http://www.ebay.it/itm/BATTERIA-ESTERNA-POWER-BANK-20000-mAh-PER-iPhone-iPad-Samsung-HTC-LG-Nokia-Table-/221298490031?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item33866afaaf&_uhb=1

Care zice-ti ca ar fi mai buna? Precizez ca nu vreau ceva luat din tara,fiindca nu locuiesc in tara.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am vazut articolul pe Mobilissimo.ro si aveam cateva intrebari. Foloseste cineva baterie suplimentara pentru smartphone-ul sau? Ce fel de baterie? De unde a achizitionat-o? Se observa difer

Am citit si eu articolul,dar...sincer,pe mine nu ma incanta aceasta metoda.Adica sa mai stau cu un cablu atarnat de telefon..... Asa ceva poate avea utilitate doar in cazul in care esti intr-o zona f

uite aici ceva interesant http://www.avstore.r...n-powerme-9000/

Posted Images

Tot a doua varianta. Par din ce în ce mai utile aceste baterii externe având în vedere autonomia destul de slaba a telefoanelor. Acestea doua propuse de tine sunt pentru călătorii lungi, eu personal le prefer pe cele mai portabile care sa încapă în buzunar. Chiar a fost un concurs cu ceva de genul la Mobilissimo.ro. Oricum, depinde de nevoile fiecăruia.

Trimis de pe Nexus 4

Inca nu sunt oricum decis care anume,dar oricum peste 8000mAh vreau, marimea mai putin contand. Voi vedea saptamana viitoare ce raspuns primesc,si daca sunt nevoit sa plec la drum,atunci am nevoie de una si o sa va zic o parere despre ele si eu. Oricum ca idee e foarte buna, mai ales persoanelor care le place campingul precum mie,calatoriile prin munte,cabane . Uite asa "mor de ciuda" restul ca eu am baterie,si ei nu :)) it's little joke.

• 2 weeks later...

Pana la urma am luat 2 baterii de 20000 mAh. Am testat-o putin sa vad daca functioneaza,incarca telefonul,la fel si ea se incarca, acuma mai urmeaza zilele acestea sa vad de cate ori pot incarca un Galaxy S4 cu ea.
Atasez un link cu poze :

https://www.dropbox.com/sc/wiyim1uwl5mdce8/OKTp-2Ohla

Am luat 2,fiindca una am luat-o pentru 'fratele' meu,asta verde e pentru el,si eu una albastra, nha, nu a mai avut albe niciuna, din pacate.

Eu as fi foarte multumit daca ar rezista la 4-5 incarcarii, daca face asta, it's the best si nu as regreta deloc :)

Nu am luat una de dimensiuni mici,deoarece erau la preturi pot sa zic apropriate, intradevar asta se simte bine in mana.

Sper sa nu fie asa si la mine dedesupt, nu are suruburi ca ma apucam acuma sa ma uit :))

• 4 months later...

Eu am de 3600, dar are randament de 80%(sau asa pretinde producatorul. Mi s-a parut cea mai avantajoasa tinand cont ca pretul era de 120lei si are un panou solar in plus fata de microUSB-ul pentru incarcare. Pe vremea aia imi incarca un s2 si un htc sensation.. acum incarca un note 2/note 3.

Sent from my SM-N9005