Clicky

Jump to content

Incarcator extern smartphone.

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am vazut articolul pe Mobilissimo.ro si aveam cateva intrebari. Foloseste cineva baterie suplimentara pentru smartphone-ul sau? Ce fel de baterie? De unde a achizitionat-o? Se observa difer

Am citit si eu articolul,dar...sincer,pe mine nu ma incanta aceasta metoda.Adica sa mai stau cu un cablu atarnat de telefon..... Asa ceva poate avea utilitate doar in cazul in care esti intr-o zona f

uite aici ceva interesant http://www.avstore.r...n-powerme-9000/

Posted Images

am cumparat modelul anker cel de 8400 ma ` confirm ca incarca bateria telefonului. testat pe iphone 4 .Deci banuiesc ca incarca absolut toate celelalte modele de tel. vine la pachet cu diferite mufe pt o compatibilitate maxima si are si o husa f draguta. e cat un telefon doar ca e mai grosut , super incantat de achizitie mai ales ca in deplasarile lungi cu autocarul ramaneam mereu fara baterie la bb 9900 care apropo e execrabil la capitolul baterie

Pune si tu un link cu produsul si da si tu niste detalii legate de pret si eventual un link al magazinului de unde l-ai cumparat, daca poti si daca esti amabil.

De cate ori iti incarca bateria la BB si ce capacitate are aceasta?

Edited by mesersmith

Pai tocmai ce-ti povestea colegul de mai sus ca el in folosea in autocar.

E o varianta.

Eu de pilda, am incarcatoare distincte peste tot: acasa, in masina si la birou.

Dar sunt si situatii in care-mi lipseste acest gen de incarcator.

LE: dar tu ce faci cand ti se descarca telefonul? Iti spun eu: nu-l mai folosesti deloc.

Daca ai avea acest incarcator, intr-o jumatate de ora ai putea baga ceva curent in el cat sa poti sa iesi dintr-un eventual impas.

Edited by mesersmith

Eu unul nu prea iau afara dupa mine S2-ul..

Daca il scot din casa odata pe saptamana e bine..

Daca spune-ti ca sunt nebun.. voi zice ca nu deoarece: sunt un tip care vorbesc prin mesaje destul de mult cu nevasta.. + ca vb la tel.. Acum ca este cald transpir, si acest fenomen poate sa deterioreze telefonul.. Scrie frumos sa nu expui telefonul la soare/caldura mare/frig sau daca transpiri..

Teoretic se poate trece peste aceasta etapa si sa il iau cu mine.. dar tot nu vreau deoarece ma incomodeaza ca este mare.. si de aceea prefer sa umblu cu C3-ul.. care este facut din TITANIUM, tine bateria mult si bine + ca nu ma intereseaza daca s-ar strica.. deci intr-un cuvant - nu am dece sa ii port de grija

S2-ul il folosesc acasa cand vreau sa lenevesc.. sau cand stau seara in bucatarie sa fumez..

L-am cumparat pentru ca vreau ceva ca sa tina locul unui leptop.. M-am gandit la ceva usor,mic,subtire si destept..

De folosit il folosesc la maxim..doar ca nu il iau dupa mine..

La scoala nu suport ca mi-l cer toti.. nu dau telefonu din mana.. mai bine il stric cu mana mea decat sa mi-l strice altu cu mana lui..

Edited by son1k

Acum depinde si ce faci cu acel laptop, in general.

Ca daca joci solitaire si asculti... cum se cheama porcaria aia de muzica de prin discoteci?...house?...ei bine, atunci s2-ul se descurca.

Edited by mesersmith

Foarte interesant.

Cred ca mi-ar placea si mie un astfel de dispozitiv, dar nu prea am nevoie de el.

Oricum, 9000 mAh mi se pare extraordinar de mult si nu sunt foarte convins ca e adevarat ce scriu aia pe el.

Stai așa că nu e chiar așa.

Din ce vad pe site, nu prea e clar de la ce anume se încarcă acest dispozitiv.

Vad ca scrie ca se încarcă de la un usb. Ceea ce nu e f bine, pt ca era bine sa se încarce si de la mașină sau de la priza. O sa mai studiez.

Stavros, la tine cum se incarca device-ul?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Edited by mesersmith

Super bine. De 3 ori. Pe mine ma tine bateria la tel, 10ore, utilizat maxim si il incarc cu MiLi power Prince 5000 mAh, in 2ore si ma mai tine in 10 ore. Deci, este o super investitie... Iar MiLi, il incarc la priza in 4ore.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Stavros
  • 2 weeks later...