Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Nu exista și un buton "dislike"?

Că văd că unii colegi scriu dupa reguli necunoscute în limba română și pe langa faptul că unele mesaje sunt dificil de citit prin conținut, mai sunt și scrise în vietnameza veche.

Edited by mesersmith

Hmm buna intrebare. Dar iti dai seama ca daca e cum sunt like urile adica sa dai fara sa sti de la cine sunt primite.. se vor trezi o gramada sa dea dislike doar asa ca " trebuie". Asta e ca la Facebook :D, ma gandeam si eu de ce nu pun si dislike.. dar cred ca ar iesi mari certuri:))) pentru acel buton, asa ca mai bine ca nu l-au bagat deloc.

Intrebarea mea, evident, era retorica...

Bineinteles ca nu exista...

Dar uneori chiar sunt iritat de limba dacica, cu care se scrie pe aici...

Asta este, mergem inainte.

Dar uneori chiar sunt iritat de limba dacica, cu care se scrie pe aici...

Limba dacica anterioara lui Burebista (care, se stie, a introdus prohibitia pe meleagurile noastre).

Eu am luat de mult hotararea ca, daca omul cere ajutor si eu pot sa-l dau, sa nu o fac. Si, in functie de starea mea, ii si spun de ce. :P

Eu am luat de mult hotararea ca, daca omul cere ajutor si eu pot sa-l dau, sa nu o fac. Si, in functie de starea mea, ii si spun de ce. :P

Nu cred ca am inteles exact ce ai scris aici :P :P

Dincolo de acest aspect, eu chiar cred ca e important sa scriem corect, fiind pana la urma si un fel de respect fata de colegii care ne citesc posturile.

Daca persoana are mari lacune scolare sau daca el considera ca nu trebuie sa-si dea silinta sa scrie corect romaneste (incluzand tot ce inseamna a scrie corect romaneste), nu are o exprimare clara si concisa (toate astea in limita normalului) si cere un sfat, nu i-l dau. Eventual ii raspund (cu un grad mai mare sau mai mic de aciditate) explicandu-i ca nu e frumos sa-ti bati joc de profesori, ca nu sunt de vina camerele de supraveghere etc.

Edited by Innoxius

Dincolo de acest aspect, eu chiar cred ca e important sa scriem corect, fiind pana la urma si un fel de respect fata de colegii care ne citesc posturile.

Total de acord,acest aspect este cuprins si in regulamentul de ordine interioara...vezi pct.8

Eh, regulamentul ca regulamentul...uneori nici nu este citit.

Adi, nimic mai adevarat. Cred ca o sa incep si eu sa fac la fel. Dar eu o sa-i ating de nu se vad.

E din ce in ce mai greu sa scrii corect. Unii nu au invatat sa scrie bine de la inceput :) Eu am invatat intai la scoala sa scriu, apoi am invatat limbajul de mess, insa nu l-am prea folosit, l-am invatat ca sa pot citi :D

Foarte tare asta... L-am învățat ca să pot citi... :))))

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Edited by mesersmith