Clicky

Jump to content
Gya

Samsung S3 se blocheaza in stand-by

Recommended Posts

Buna, am si eu o problema cu telefonul, respectiv nu mai reactioneaza (poate ma poate ajuta cineva cu o parere)... il inchid si redeschid, iar dupa aceea cand se inchide ecranul pt blocare, gata, nu mai reactioneaza....iar daca apuc sa umblu pe el dupa ce se redeschide, in cateva secunde nu mai functioneaza touch-ul si se intampla ce am zis mai devreme. Aveti idee de la ce ar putea fi? Stiu ca solutia e sa-l duc la garantie dar din cate stiu il tine destul de mult, asa ca prefer sa intreb aici mai intai. Multumesc!

Folosesti vreun wigdet special sau ai vreun ROM modificat? Daca nu, inseamna ca service scrie pe el. Si eu am tras de Evo 3D-ul meu, pana la urma a ajuns tot in service.

Faci un factory reset, nu mai instalezi nimic o zi, doua, timp in care il urmaresti sa vezi daca mai face.

Daca nu, e clar ca a fost o aplicatie oarecare de vina si incepi sa instalezi cate o aplicatie sau un grup de aplicatii, de asa maniera incat sa-ti dai seama daca apare din nou problema, de la care dintre ele a fost.

Am dat reset, nu isi revenise nici pana a doua zi... l-am dus la service, i s-a inlocuit ceva, nu a stiut cel de la receptie sa-mi explice, era cam varza. Multumesc oricum pt ajutor  :) acum merge ft bine

Buna,aceeasi problema am avut-o si eu..se bloca..se bloca si se tot bloca..singura solutie era restartarea fortata..I-am dat factory reset..acum vad ca nu se mai blocheaza...dar...(tot timplul exista un "dar" ) acum nu imi mai merge wi-fi..cand incerc sa ma conectez imi spune peima data : "in curs de autentificare",apoi  "se obtine adresa IP"..si ramane pe treaba asta 1-2 min..si imi da  eroare cum ca reteaua a fost dezactivata,conexiunea slaba,cu toate ca am semnal full ..treaba se intampla si acasa si la serviciu  ,deci nu router-ul este de vina..

am vazut pe youtube tot felul de filmulete dar din pacate nici unul nu m-a ajutat

ceva sugestii cu ce as putea face?

Multumesc, nicesmile.gif

@Raluca Moisoiu: :welcome:

Ce versiune de Android ai? Poate e vreo problema cu ROM-ul in sine si ai nevoie de unul mai curat. Ai cumparat telefonul la liber? Probleme de genul asta "ciudate" apar din alte cauze si daca nu se rezolva cu un reset, poate fi si ceva hardware.

@Raluca Moisoiu: :welcome:

Ce versiune de Android ai? Poate e vreo problema cu ROM-ul in sine si ai nevoie de unul mai curat. Ai cumparat telefonul la liber? Probleme de genul asta "ciudate" apar din alte cauze si daca nu se rezolva cu un reset, poate fi si ceva hardware.

4.1.2 versiune

telefonul a fost luat de la un tip,acum am aflat k tel a fost codat pe orange si ca sa nu il decodeze l-a routat..

Edited by Raluca Moisoiu

O solutie ar fi sa instalezi inapoi ROm-ul stock(4.1.2 sau 4.3) cu Odin. Instalarea e simpla. In ce retea il folosesti?

cosmote...stii k nu prea inteleg mare lucru cu Rom-ul stock  & odin....dk imi poti explica...cum s-ar zice..mai pe romaneste :)

Multumesc

Ma asteptam la asta :D

Inainte de a face ceva am cateva precizari.

Ai explicatii in video si in descriere, urmeaza cu exactitate pasii.

Opreste antivirusul inainte sa te apuci de treaba!

Ai grija ca porturile Pc-ului sa fie in regula!

Ai grija sa ai driverele instalate!De regula daca Samsung Kies e instalat ai driverele.

Opreste Samsung Kies inainte!

Problema e ca nu prea stiu cum se va comporta daca telefonul a fost blocat. Niciodata nu m-am incurcat cu teelfoane blocate si cu abonamente pentru ca intotdeauna a fost o teapa. Am luat mereu telefoane la liber. 

Poate te-am speriat putin, dar e bine sa iti iei niste masuri. Nu se stie cum interpreteaza antivirusul Odin.