Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Batalia momentului: HTC ONE vs Samsung Galaxy S4.Care?

Recommended Posts

Cam ai dreptate.Dar in afara de camera buna mie nu imi place nimic la el.Nu sunt un hater,dar designu nu e frumos deloc mai ales plasticu ala ieftin,in ciuda procesorului bun are lag si in meniu din cauza intefetei si a optimizarii slabe,iar displayul nu imi place deloc din cauza culorilor suprasaturate.Nu ma omorati fanilor samsung:))

Desprece design vorbim noi aici, la lopetile de 5+"! Toate sunt o apa si un pamant la design, pretul actual al note 3 este chiar nesimtit, aici in russia costa 1050$, iar lg-ul il pot comanda cu 700$... Chiar merita 350$ in plus "s-pen-ul" asta?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Cam ai dreptate.Dar in afara de camera buna mie nu imi place nimic la el.Nu sunt un hater,dar designu nu e frumos deloc mai ales plasticu ala ieftin,in ciuda procesorului bun are lag si in meniu din cauza intefetei si a optimizarii slabe,iar displayul nu imi place deloc din cauza culorilor suprasaturate.Nu ma omorati fanilor samsung:))

Eh, Andrei, probabil ai mărul stricat în sânge.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Desprece design vorbim noi aici, la lopetile de 5+"! Toate sunt o apa si un pamant la design, pretul actual al note 3 este chiar nesimtit, aici in russia costa 1050$, iar lg-ul il pot comanda cu 700$... Chiar merita 350$ in plus "s-pen-ul" asta?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Prețul da, designul nu prea.

Singurul reproș pe care îl am eu, este că nu se schimbă acest design de la un model la altul.

Dar la note 3 nu e adevărat ce spui cu privire la design, în opinia mea, evident.

Eu acm o luna mi-am vandut htc one-ul si am trecut ka s4, dupa parerea mea htc-ul e un telefon de foarte foarte proasta calitate,constructia lui lasa de dorit, pixeli morti, carcasa nu e inbinata cum trebe de service sa nu mai vb si nici nu vreau sa imi mai aduc aminte...cred ca htc-ul a stat mai mult prin service...singurul lucru care m-a impresionat la el a fost acel boom sound si cam atat. Dupa parerea mea nu e un telefon de durata. Ganditiva ca daca il scapati din mana si se creapa ecranul cu ce va mai alegeti din el? Doar cu "placa de Baza" pt ca daca schimbi display-ul automat schimbi si carcasa fiind de aluminiu si ceramica o se strambe/crepe automat. Samsungul e mult mai ushor de intretinut!!

Sent from my SCH-I545 using Tapatalk now Free

Gata copii, mai încet cu pianul pe scări, că l-am certat destul.

Sper că a înțeles ce era de înțeles.

Åži Andrei, stai că te iau și pe tine. Vrei să-ți spun câte virgule ai ratat în ultimele postări? :))

. Ganditiva ca daca il scapati din mana si se creapa ecranul cu ce va mai alegeti din el? Doar cu "placa de Baza" pt ca daca schimbi display-ul automat schimbi si carcasa fiind de aluminiu si ceramica o se strambe/crepe automat. Samsungul e mult mai ushor de intretinut!!

:) Samsung GS4 sta mai bine la scapat pe jos decat HTC One ??????

Eu vad altceva in clipul de mai jos.

http://www.youtube.com/watch?v=I4Lv1aEZa4E

Pai eu iti spun din proprie experienta. Am avut one-ul si nu e deloc ca in clipul ala, e foarte pretentios,si inca ceva, inainte sa il vand mi-a cazut pe parchet si sa dezlipit partea de jos cea de aluminiu si facea un zgomot ciudat cand focaliza. Si a cazut de la circa 1 m.

Sent from my SCH-I545 using Tapatalk now Free

Edited by Robert90

Tot citind, mai că era să uit tema discuției. : ) (recomand TouchPal keyboard e Free și are și limba "românescă" , celor ce ar avea nevoie )

Sent from my Allview A5 Duo