Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Batalia momentului: HTC ONE vs Samsung Galaxy S4.Care?

Recommended Posts

Astazi am colindat putin prin oras/mall, si am tinut in mana telefoane precum Xperia Z, HTC One, S4, Lumia 925, HTC Butterfly. Bineinteles, batalia momentului cel putin, este clar intre HTC One si S4. Mie, din ce am vazut azi, imi place o idee mai mult HTC One, atat la interfata software, cat si la design.Restul, nu am avut posibilitatea si nici timpul sa experimentez. Eu unul, de sarbatori probabil imi voi lua un telefon...nu stiu daca un Lumia sau HTC One. Voua ce model va place, si de ce?

Edited by Alexandru Cristian

Nu. Batalia momentului se da intre Note 3, Xperia Z1, LG G2 si HTC One ;). De abia s-au lansat si pana la sarbatori le mai scade putin pretul, ar fi mai bine sa vezi ce pot si cele noi, pentru ca sunt cu siguranta mai bune ;). Eu as alege G2 sau Z1, dar mai curand G2. Si daca e sa fie Lumia, de sa nu fie 1020?

Edited by Mihnea

Dintre ce zici tu Htc One iar dintre cele mentionate mai sus , ar putea fi Lumia 1020 , si Z1 dar nu stiu Note 3 mi se pare putin prea mare .dar si Butterfly S ar fi bun ,arata bine are Boom Sound .

Nu demult s-a lansat si HTC Butterfly S. Mie imi place foarte mult, atat designul, cat si partea hardware, care este putin peste ONE. Ce parere aveti de acest terminal?

Din cate stiu nu e destinat pentru Europa. Deci nu e sigur ca va functiona pe benzile operatorilor de la noi, sa nu mai spunem ca va ajunge la un pret exorbitant daca nu e HTC importatorul oficial. Cu toate astea pare un smartphone pe cinste. 

Edited by Mihnea

Butterfly S mi se pare super ok, e putin peste One iar bateria tine ceva mai bine. Designu desi e plastic glossy, nu prea conteaza, tot a iesit un design premium doar e htc. Totusi e prea scump. Mai bine astepti note 3, pretul va fi tot pe-acolo.

Decat s4, prefer One. S-a mai vorbit despre asta.

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1372-htc-one-sau-samsung-galaxy-s4/

Sunt curios ce vânzări va avea G2. Preconizez ca la vânzări pe primul loc va fi S4 și pe doi vă fi One.

Sa nu uitam ca apare și nexux 5.Iar din tabăra adversa vin doua "ifoane". Cei de la Samsung vor ieftini s4, posibil si cei de la HTC asa ca banuiesc ca ei vor avea vanzarile cele mai mari pe segmentul android.. Instinctul imi mai zice ca Nexux 5 va lua fata la G2 si Z1, dar vom vedea :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Edited by ionutzvip

Mie personal nu prea imi place ca si brand LG-ul, nu imi exprima nimic, chiar daca au smartphonuri mai mult decat decente. Htc Butterfly S, din ce stiu eu este destinat si pentru europa, am vazut un review chiar in romana, din pacate nu de la mobilissimo:d Este fantastic ca design pot spune, mie rosu nu imi place mai deloc ca si culoare, dar cand l-am vazut pe Butterfly, mi-am schimbat opinia:d Deocamdata este foarte scump, dar pana de sarbatori cred ca va ajunge pe la 2000 de lei.

HTC One am vaut eu, am vandut telefonul dupa 2 luni de folosire. dezavantaje:

1.bateria nu o poti schimba. daca esti utilizator inrait si ajungi sa ii strici bateria, iti cumperi alt telefon. mereu am fugit de astea, cica sunt mai rezistente,  dar pt asta exista huse:)

2. pozele ief foarte bine ziua, dar noaptea sunt niste mizerii. m-am chinuit sa fac 10 poze din care 1 singura a iesit focusata si clara, restul noua au iesit in ceata. aici vorbim de o terasa, nu vorbim pe intuneric bezna, pe lumina slaba. degeaba au implementat astia camera cu ultrapixel, ca nu merita banii

in rest este un telefon excelent, sunetul e impecabil, se misca mult mai bine ca galaxy s4 (asta am acum). imi e doar doar de difuzoarele alea frontale, atat.

Am inteles Daniel, multumim pentru atentia acordata. Mai are cineva idee, Butterfly S este facut si pentru Europa, va ajunge si la noi oficial?Dupa parerea mea, dupa o scala de la 1 la 10, butterfly s este undeva la 9.5 iar s4 cu one la 9...restul...:D

Eu cred ca la acest moment cel mai bun telefon este LG G2. De ce ? Are un ecran de 5,2 inchi, adevarat dezavantaj ca butoanele sunt virtuale si ocupa din ecran. Ce nu imi place mai este pozitionarea butoanelor power si de volum in spate..., dar are cel mai bun procesor, are o baterie foarte buna din ce am vazut pe GSMArena bateria este foarte buna, camera este exceptionala, peste Z1, S4 si HTC One, daca nu cumva si peste Nokia 1020. Deci daca ai rabdare poti astepta acest telefon, dar curios sunt care va fi pretul, stiind ca LG are preturi mai ok decat concurenta.

Acum ca nu iti place ție personal acest brand e alta problema. Telefonul este chiar foarte bun. Personal nu cred ca lg vă face fata publicității agresive pe care o face samsung și care știe sa își vândă produsele.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Butterfly S mi se pare super ok, e putin peste One iar bateria tine ceva mai bine. Designu desi e plastic glossy, nu prea conteaza, tot a iesit un design premium doar e htc. Totusi e prea scump. Mai bine astepti note 3, pretul va fi tot pe-acolo.

Decat s4, prefer One. S-a mai vorbit despre asta.

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1372-htc-one-sau-samsung-galaxy-s4/

Din ce am inteles eu capacul de pe spate ar fi un policarbonat sau ceva de genul, nu l-am tinut in mana sa pot spune...oricum, e foarte ok telefonul

A aparut si totodata a disparut...nu mi se mare nimic grozav la telefonul acela inafara de cititorul de amprente care este chiar interesant, si fortat sa zicem rularea pe 64 de biti. Au lasat tot 4 inch diagonala, da cica au performante de 56 de ori mai bune decat ultimul iPhone.Vrajeala de marketing, in opinia mea...

@Mihnea

Nu. Batalia momentului se da intre Note 3, Xperia Z1, LG G2 si HTC One ;). De abia s-au lansat si pana la sarbatori le mai scade putin pretul, ar fi mai bine sa vezi ce pot si cele noi, pentru ca sunt cu siguranta mai bune ;). Eu as alege G2 sau Z1, dar mai curand G2. Si daca e sa fie Lumia, de sa nu fie 1020?

Ai uitat de Sony z ultra ?, SI daca ar fi sa aleg un wp ar fi clar  lumia 925, dar wp care il am acuma se descurca bine si android as prefera sony z1 sau un note 3, Z Ultra

Edited by Vali Condoros