Clicky

Jump to content
Guest Deio

Android KitKat, sau cum sa faci praf pe toti cu un nume de cacao, la propriu

Recommended Posts

Avantajul e încă acolo:P Pot face update când vreau eu, și oficial. Ce îmi place la KK e noul launcher, iar pe Nexus 4 mai mult ca sigur nu ar fi inclus. Sa ma apuc acum sa fac backup și sa dau flash la imagine... Mai bine aștept. Bineînțeles ca ma răzgândesc dacă autonomia creste peste noapte cu 110% printr-o minune a inginerilor de la Google :D

Trimis de pe Nexus 4

Ce îmi place la KK e noul launcher, iar pe Nexus 4 mai mult ca sigur nu ar fi inclus. Trimis de pe Nexus 4

Cum adica? Vrei sa spui ca daca ii faci update oficial,o sa ramai cu vechiul launcher?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Poate să fie feature Nexus 5 only, se va porta totul și pe Nexus 4. Au grijă dezvoltatori de rom-uri.  ;)

Edited by Tyler Durden

Eu inca nu am primit update pe Nexus 7, si chiar il vreau pentru ca sunt cam enervante butoanele alea virtuale pe negru..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Îngrașă și se mănâncă mai repede. Autonomia nu e deloc grozava, e chiar mai rău ca la 4.3. Tot încerc sa scot 5H SOt și tot nu reușesc, nici măcar cu Custom kernel. Sunt mulți pe computer Games care se plâng de baterie

Trimis de pe Nexus 4

Guest Deio

Am vazut ca la Nexus 7 2013 oricum autonomia e o gluma proasta. Am schimbat deja 2 unitati, tot au autonomie slaba si standby de 2-3 zile maxim. Kitkat nu a reparat nimic, Gogul asta habar nu are ce inseamna standby de 30 zile cum are Marul. Nici sa nu se astepte sa fie cu tableta lor in top sau tableta anului, sau daca vor fi ca anul trecut, este ca ignoranta utilizatorilor o plaseaza pe locul 1.

Eu Nexus-ul meu il tin de ornament si mai mult in priza decat sa ma joc cu el.

Il dau la colegi imprumut si am nevoie de Android la lucru uneori

Îmi pare rău că nu am făcut printscreen la tableta mea. Peste 4 zile + 3 ore de ecran........

Sent from my Toshiba Tablet

Guest Deio

Toshiba are baterie mai mare si are power management mai bun. Dar tu tii WiFi on in sleep?

Pe Nexus am WiFi off in sleep si 3G on. Si tot jale. Interesant e ca am avut device-uri Samsung (toate Note-urile si Taburile existente) si pe ele aveam standby foarte bun.

Desi nu ma mira, doar lucreaza impreuna cu Apple si nu le e greu sa arunce un ochi, nu? :P

Când nu folosesc tableta wifi este închis ;).

Bateria este mare la Toshiba, dar și tableta este de 10 ''...... plus că are Tegra 3 care este destul de gurmand....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nea Alecu, Nea Alecu

Taie oaia si berbecu' Made by Google

:))

Ceva raspuns din OZN-ul Google ? Sau compenseaza cu reclamele din aplicatia Gmail de pe Android. Ca de obicei, comunitatea se misca mai repede decat corporatiile obeze.

Probabil ca raspunsul oficial e ca se afla sub investigare si vor reveni cu un patch in viitorul OS update. Intre timp la descoperirea lui nea Alecu a aparut si ceva aplicatie pentru combaterea atacului cu sms-uri:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silentservices.class0firewall&hl=de