Clicky

Jump to content
Guest Deio

Android KitKat, sau cum sa faci praf pe toti cu un nume de cacao, la propriu

Recommended Posts

Android Apple Pie :))) by Google.

Daca ar fi sa apara asa ceva, nici nu vor da vestea ca deja sunt la tribunal  :D

Oricum, ei dau denumirile in ordine alfabetica, ar fi imposibil ca 4.4 sa fie ceva cu A.

Până ajung pe device-uri tuturor o să fiu deja pe WP, așa că...

Cine știe, poate-i mai dau o șansă pe la Android Macarons.  :rolleyes:

8141506088_f2e2c71ffb_z.jpg

Edited by deiuma

Teoretic, Nokia mai poate face telefoane sub brand propriu până la finalizarea tranzacției și după data de 31 decembrie 2015. 

"The transaction is expected to close in the first quarter of 2014, subject to approval by Nokia shareholders, regulatory approvals and other customary closing conditions."

"Upon the closing of the transaction, Nokia would be restricted from licensing the Nokia brand for use in connection with mobile device sales for 30 months and from using the Nokia brand on Nokia's own mobile devices until December 31, 2015"

http://press.nokia.com/2013/09/03/nokia-to-sell-devices-services-business-to-microsoft-in-eur-5-44-billion-all-cash-transaction/

KitKat asta e cel mai neinspirat nume.Mai bine Key lime Pie sau altceva.Dar ce mai conteaza numele daca va fi cel mai bun,nu-mi iau o ciocolata ca nu-mi place numele?

Stiti cum se spune: nu exista reclama negativa ci doar reclama. Android KK nici nu a aparut si deja e plin netul de discutii despre acesta. Nu tin minte ca androidul anterior sa fi avut parte de asa multa atentie inainte sa apara. Si, sunt sigur ca androidul 4.4 KK o sa vina cu foarte putine inovatii, va fi doar un upgrade minor.

Se pare ca google stie sa face si reclama  :))

ce conteaza un amarat de nume  sau cu ce te ajuta daca se numea Cola, Pepsi,  Andriana , Ion ? :)) conteaza sa fie bun,  numele mai putin..

Edited by Vali Condoros

Eu nu cred ca fac update la 4.4, cel puțin nu acum. Am stat mult sa îmi customizez telefonul, iar sa o iau acum de capăt ar fi infernal. Sa nu mai vorbim ca unele moduri nu vor mai apărea deloc sau în cel mai bun caz o vor face mai târziu. Dacă Nexus 4 nu primește GEL, rămân la 4.3 încă o bucata bună de timp. Sau poate nu mai apuca update de la mine, vine Nexus 5 între timp :D.

Trimis de pe Nexus 4