Clicky

Jump to content
Guest Deio

Android KitKat, sau cum sa faci praf pe toti cu un nume de cacao, la propriu

Recommended Posts

Guest Deio

Cum ati aflat recent, Goagle a schimbat foaia, sau placa, sau ciocolata, cum vreti, cu noua versiune Android care urmeaza sa fie lansata: http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/android/android-kitkat_18238.html

Nu stiu ce le-a venit in cap, sau le-a iesit de pe undeva, cert e ca au starnit greturi (subsemnatului si unora pe internet), cu noul nume si poza cu o statuie imensa maro, care mai mult a altceva seamana, decat a ciocolata si sincer, numai pofta de ciocolata nu imi sugereaza.

Si mai cred ca americanilor le e greu sa pronunte numele si din comoditate, au ales ceva mai dragut, zic ei, sa promoveze. Si cu ocazia asta nimeni nu pierde, Nestle, castiga, Google castiga, utilizatorii, bafta! :))

Mihai A, cititorul Mobilissimo care a oferit stirea, a dat si niste link-uri:

http://www.androidpolice.com/2013/09/03/google-announces-android-4-4-kitkat-along-with-nexus-7-giveaway/

http://www.theverge.com/2013/9/3/4690214/android-kit-kat-is-the-next-version-of-googles-mobile-operating-system

Multumim Mihai A!

Asta inseamna ca sistemul de operare e de cacao, la propriu. Nu vreau sa aduc ofense, doar sunt utilizator Android si am o gramada de gadgeturi cu el. :)

Dar nu m-am putut abtine sa nu zic ceva, deh, doar sunt cel mai carcotas cititor Mobilissimo, de la lansare incoace. Recunoscut inca :P

Device-urile urmatoare vor veni cu un hardware strong si o portie de ras.

Oricum si numele precedente erau destul de misterioase,dar acesta le intrece.

Tare faza cu ,,Asta inseamna ca sistemul de operare e de cacao, la propriu,,  :)) 

Cand apara Android 6.0 Orbit Clean ''it clean your phone and keep it fresh''
Si revenind la topic nu mi se pare ceea mai inspirata idee .mai bine avea un nume generic de produs nu neaparat un brand anume.

Cica "...spearmint, etc, va surade ideea?"  :)) omuletul android arata ca o banca din parc care se scufunda intr-un "rahat" de caine urias.

Dupa treaba cu Microsoft-Nokia, acum vreau sa trec la Android (nu Samsung) si ce ma asteapta ? KitKat ? facepalm.

Edited by n_iulian

Corpul omuletului are in mijloc ceva ce seamana cu 4 scanduri, la fel ca bancile din parc, doar ca-n parc sunt verzi si omuletul acesta este maro, deci arata ca o banca murdara de.....

post-1694-0-64258700-1378234634_thumb.jpgpost-1694-0-61716800-1378234724_thumb.jpg

Edited by n_iulian

Era normal sa fie tot un nume de desert. Ca e Kit Kat sau Key Lime Pie, e mai putin important. Pentru Google si Nestle e un parteneriat profitabil. Nu cred ca provoaca atata greata incat un utilizator Android sa renunte la sistemul de operare doar pentru ca nu-i place numele.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Explicatia pentru alegerea numelui “Kit Kat consumers are young, vibrant consumers of candy and chocolate bars, and that’s a nice match with Android†

http://www.vancouversun.com/business/Google+dubs+latest+Android/8863762/story.html

noul Kit Kat cu premii Google 

8863763.jpg

si reclama Android KITKAT 4.4 -- The future of confectionery 

Si ce facem cu prescurtarea ma google?

Candva ics, a urmat jb, acum KK?

"Mi-am pus android KK pe telefon, e misto."

Apple va rade copios de asta.

Nu cred ca ori sa scoata asa ceva sau daca ori sa scoata multa lume nu o sa mai stea pe androidul curat de pe nexus . :))

Edited by AleEx

:))  :))  :))    Iulian & argoteck, asta ar fi ultimate joke pentru apple  :))  Sunt curios daca ar fi fost Android Oreo  :unsure:  iesea cam rotofei droid-u  :))  :))  :))  

LE: le wild android oreo  :))

8141507144_7f6c5ec0ca_z.jpg

Edited by silvan14