Clicky

Jump to content

Android KitKat, sau cum sa faci praf pe toti cu un nume de cacao, la propriu

Recommended Posts

Cum ati aflat recent, Goagle a schimbat foaia, sau placa, sau ciocolata, cum vreti, cu noua versiune Android care urmeaza sa fie lansata: http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/android/android-kitkat_18238.html

Nu stiu ce le-a venit in cap, sau le-a iesit de pe undeva, cert e ca au starnit greturi (subsemnatului si unora pe internet), cu noul nume si poza cu o statuie imensa maro, care mai mult a altceva seamana, decat a ciocolata si sincer, numai pofta de ciocolata nu imi sugereaza.

Si mai cred ca americanilor le e greu sa pronunte numele si din comoditate, au ales ceva mai dragut, zic ei, sa promoveze. Si cu ocazia asta nimeni nu pierde, Nestle, castiga, Google castiga, utilizatorii, bafta! :))

Mihai A, cititorul Mobilissimo care a oferit stirea, a dat si niste link-uri:

http://www.androidpolice.com/2013/09/03/google-announces-android-4-4-kitkat-along-with-nexus-7-giveaway/

http://www.theverge.com/2013/9/3/4690214/android-kit-kat-is-the-next-version-of-googles-mobile-operating-system

Multumim Mihai A!

Asta inseamna ca sistemul de operare e de cacao, la propriu. Nu vreau sa aduc ofense, doar sunt utilizator Android si am o gramada de gadgeturi cu el. :)

Dar nu m-am putut abtine sa nu zic ceva, deh, doar sunt cel mai carcotas cititor Mobilissimo, de la lansare incoace. Recunoscut inca :P

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sa gasit nokia sa rada

Era normal sa fie tot un nume de desert. Ca e Kit Kat sau Key Lime Pie, e mai putin important. Pentru Google si Nestle e un parteneriat profitabil. Nu cred ca provoaca atata greata incat un utilizator

Si daca mai scapa un K (de la tastare sau balbaiala), sa vezi atunci scos arma si bang: "My dear afro-american Bob, do You have the new KKK Android ?"

Posted Images

Cica "...spearmint, etc, va surade ideea?"  :)) omuletul android arata ca o banca din parc care se scufunda intr-un "rahat" de caine urias.

Dupa treaba cu Microsoft-Nokia, acum vreau sa trec la Android (nu Samsung) si ce ma asteapta ? KitKat ? facepalm.

Edited by n_iulian

Corpul omuletului are in mijloc ceva ce seamana cu 4 scanduri, la fel ca bancile din parc, doar ca-n parc sunt verzi si omuletul acesta este maro, deci arata ca o banca murdara de.....

post-1694-0-64258700-1378234634_thumb.jpgpost-1694-0-61716800-1378234724_thumb.jpg

Edited by n_iulian

Era normal sa fie tot un nume de desert. Ca e Kit Kat sau Key Lime Pie, e mai putin important. Pentru Google si Nestle e un parteneriat profitabil. Nu cred ca provoaca atata greata incat un utilizator Android sa renunte la sistemul de operare doar pentru ca nu-i place numele.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Pentru mine este important. De ce ? Pentru ca-mi dovedeste o lipsa de imaginatie. Ceea ce la Google e grav. Sper sa fie un episod trecator.

Si "ciudateniile" continua :D

Did Google "accidentally" leak a new Nexus smartphone?

Explicatia pentru alegerea numelui “Kit Kat consumers are young, vibrant consumers of candy and chocolate bars, and that’s a nice match with Android†

http://www.vancouversun.com/business/Google+dubs+latest+Android/8863762/story.html

noul Kit Kat cu premii Google 

8863763.jpg

si reclama Android KITKAT 4.4 -- The future of confectionery