Clicky

Jump to content

În contextul în care ai primi un telefon gratuit, ce ai alege?

ÃŽn contextul în care ai primi un telefonul gratuit, ce ai alege?  

103 members have voted

1. 1. DacÄ? nu ai avea un smartphone Å?i ar trebui sÄ? alegi acum unul quad-core sau noul iPhone - în contextul în care ai primi telefonul dorit gratuit - ce ai alege?

• HTC One X
      42
    • Fujitsu Arrows
      1
    • LG Optimus 4X HD
      5
    • Huawei Ascend D quad
      3
    • ZTE Era
      1
    • Viitorul Samsung Galaxy S III
      31
    • Noul iPhone (5)
      20

Recommended Posts

• Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dacă nu ai avea un smartphone și ar trebui să alegi acum unul quad-core sau noul iPhone - în contextul în care ai primi telefonul dorit gratuit - ce ai alege? Personal, în acest moment aș prefera HTC

Am votat pentru One X, desi eu as vrea un One S. One X mi se pare putin prea restrictiv (nu are slot de card, bateria nu se poate scoate).

Ca tot e vorba de primit moka, as alege Iphone 5 indiferent de cat de idiot ar fi telefonul. Presupun ca o sa duca undeva la 3000 RON, daca nu mai mult. Asta il seamna ca-l vand, imi iau One X si rama

Posted Images

...m-am saturat sa tot vad cum in alte tari preturi mai mici la acelasi lucru in comparatie cu romanica unde pputerea de cumparare e mica...

Pai daca in vestul Europei, in preajma sarbatorilor sunt tot felul de promotii la aproape orice, ei bine, in Romania, la cele mai multe lucruri preturile cresc.

Adica scuzati, noi suntem total atipici.

Ori, treaba asta chiar nu are nicio legatura cu cei ce ne conduc tara. E vorba de un trend, de o moda tampita.

Edited by mesersmith

Pai asa am dorit eu sa cumpar un telefon care era 25 atunci la liber si la un operator la 12 euro pe luna era 20 500. Pai mai bine mai strang bani si imi iau la liber.. E bataie de joc.. Sau la 29 de euro sa dai inca 8 milioane jumate si sa se laude: da dar stiti e doar la 8 milioane jumate vi se pare mult pentru un asemenea telefon? :))

Pai daca in vestul Europei, in preajma sarbatorilo sunt tot felul de promotii la aproape orice, ei bine, in Romania, la cele mai multe lucruri preturile cresc.

Ori, treaba asta chiar nu are nicio legatura cu cei ce ne conduc tara. E vorba de un trend, de o moda tampita.

Asta cu cresterea preturilor,tine mai mult de reprezentantii/conducerea/marketingul companiilor in cauza...

Eu totusi sper ca intr-o buna zi se va termina cu haiducia asta...

Haiducia la care te referi tu se va termina numai cand si daca cineva va sparge gheata. Cineva din randurile companiilor de telefonie, de internet, de cablu, etc.

Adica, ar trebui sa se intample ceva similar cu ceea ce s-a intamplat cu Cosmote si cu minutele lor la cartele, lucru care a impus o stacheta la care s-au aliniat si alti provideri.

Pana atunci, totul functioneaza pe principii de cartel.

Preturile mai tin cont si de cat castiga net operatorul pe fiecare utilizator. In Vest se castiga mult mai mult decat la noi. Acolo le da mana sa puna telefon cu zero lire pentru ca stiu ca vor scoate mai mult de pe pielea individului. Pana la urma sunt totusi companii de servicii mobile, nu dealeri de telefoane.

Cat despre spargerea ghetii, singurii care o pot face raman ca si pe net, RCS&RDS.

Pai daca in vestul Europei, in preajma sarbatorilor sunt tot felul de promotii la aproape orice, ei bine, in Romania, la cele mai multe lucruri preturile cresc.

Si ce se mai laudau magazinele cu Black Friday cu vanzari record...

Si ce se mai laudau magazinele cu Black Friday cu vanzari record...

Black friday este o data pe an.

Insa in vest, chiar sunt promotii semnificative la multe produse.

Am o amica ce a adus din italia un laptop care a costat-o cam 60% din pretul din Romania.

Off-topic: Anul trecut a fost primul Black Friday din tara, au avut reduceri mai mari decat de obicei, e normal ca magazinele sa aiba vanzari record. E bine ca avem si noi parte de asa ceva, sper ca anul asta sa fie si mai bine. Daca Google ar livra Galaxy Nexus si in Romania, ar avea un pret mai bun decat cel al magazinelor online (in conditiile in care s-ar face livrarea din Europa - UK).

• 2 weeks later...

Eu am mers pe LG Optimus 4X,mi se pare un telefon foarte bun,Sa nu uitam ca cei de la LG odata cu seria Optimus au inceput sa faca telefoane competitive...si recunosc,sunt fan LG.

Si eu, dar oricum e mult sa spui ca sunt vise, in Romania daca primesti un C3 gratis la un abonament nou tre' sa zici ca ai facut o afacere buna.

• 1 month later...

Comment-ul meu va fi cam lung. Incerc sa dau raspunsuri la cat mai multe.

Apple a inventat smartphone-ul, dar de cand a inventat Ford masina? Confunzi cu Mercedes-Benz

Eu am fost in Germania si Olanda si sa vezi in Schipol sau Tegel tot felul de oferte la telefoane. Plus ca oriunde te uitai vedeai numai posesori e iPhone 4. Stiu sigur ca e 4 pentru ca 4s se lansase in saptamana in care am fost plecat.

Si au fost si la noi in ianuarie 2010 oferte la Internity deeeee........ Stiu ca le-am pastrat. Le caut le scanez si le pun. Veti ramane surprinsi sa vedeti ce reduceri aveau.

Iar daca vreti o tara eu as alege Germania, Olanda , UK.

Din cate am inteles de Black Friday Emag a vandut de 80 mil euro.

Eu in locul vostru as fi pus si Galaxy Nexus, Xperia S, One S, poate chiar si One Xl. Canditi-va numai la senzorul foto si ppi-ul e pe Xperia S. Ca sa nu mai spun de design-ul cu bara de sticla.

Am sa revin cu pozele.

Edited by XperiaRulez

Acuma stiu ca esti tanar si va e lene sa si cititi ceva, dar totusi...

Besides being a mobile phone, it also contained a calendar, address book, world clock, calculator, note pad, e-mail client, the ability to send and receive faxes, and games. It had no physical buttons, instead customers used a touchscreen to select telephone numbers with a finger or create faxes and memos with an optional stylus. Text was entered with a unique on-screen "predictive" keyboard.

Ce-i drept, nu era capacitiv :P

Pai masina nu prea a fost inventata de un personaj anume, ci a fost un concept la care au contribui foarte multi oameni.

Ford a fost primul care a inteles necesitatea producerii automobilului in serii mari si extrem de mari.