Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Szilárd Ervin Szőgyenyi

În contextul în care ai primi un telefon gratuit, ce ai alege?

ÃŽn contextul în care ai primi un telefonul gratuit, ce ai alege?  

103 members have voted

1. 1. DacÄ? nu ai avea un smartphone Å?i ar trebui sÄ? alegi acum unul quad-core sau noul iPhone - în contextul în care ai primi telefonul dorit gratuit - ce ai alege?

• HTC One X
      42
    • Fujitsu Arrows
      1
    • LG Optimus 4X HD
      5
    • Huawei Ascend D quad
      3
    • ZTE Era
      1
    • Viitorul Samsung Galaxy S III
      31
    • Noul iPhone (5)
      20

Recommended Posts

M-am gandit mai bine si as alege

no6110b.gif

Motivul ??

- bateria te tine 2-3 saptamani

- imun la lovituri aruncari de pe bloc

- are snake

- trezeste si mortii cand suna

Problema e ca nu se mai fabrica (cauza fiind comenziile prea multe ~50 milioane pe zi) :)).

Edited by Adrian

Poate mai gasesc unul prin podul casei...

Sent from my Optimus 2X

Si eu tot pentru specificatii am ales Huawei dar si pentru faptul ca stiu ca daca isi pun ceva "aia" in cap sa ne rupa gura atunci cu siguranta reusesc.

Abia astept un test de la cineva de la noi din tara, asa dupa o saptamana de folosit si butonat :)

Erwin,ai influentat voturile zicand ca ai ales One X.Eu tot One X am votat,dar nefiind influentat de alegerea ta,ci de faptul ca abia il astept in oferta Vodafone,pentru ca a venit timpul sa schimbam "the oldie but goldie" HTC Desire.

De acord cu anti Iphonistii de mai sus.Iphone 4,5,6?inca nu.

De acord si cu Erwin acolo unde a spus ca in 2007 Apple a reinventat telefonul.Poate daca nu exista un trend setter ca si Apple,acum nu eram aici.

Dar,degeaba Ford a facut masina,ca acum avem Ferrari,nu?

Erwin,ai influentat voturile zicand ca ai ales One X.Eu tot One X am votat,dar nefiind influentat de alegerea ta,ci de faptul ca abia il astept in oferta Vodafone,pentru ca a venit timpul sa schimbam "the oldie but goldie" HTC Desire.

De acord cu anti Iphonistii de mai sus.Iphone 4,5,6?inca nu.

De acord si cu Erwin acolo unde a spus ca in 2007 Apple a reinventat telefonul.Poate daca nu exista un trend setter ca si Apple,acum nu eram aici.

Dar,degeaba Ford a facut masina,ca acum avem Ferrari,nu?

Celor de la Apple li se da mai mult credit decat trebuie. Voturile reflecta doar tendinta generala, toata lumea a auzit de One X si il vrea, nu cred ca Erwin a influentat cumva voturile. Poate doar pentru ca nu e nici un telefon Sony, Samsung sau Motorola acolo :)

One X, desi samsung o sa aiba hardware mai bun probabil, in lumea android softul e mai important, cine si cand primeste update-urile...

Am votat 4x deoarece are rezultate mai bune in bechmark decat One X si sunt fan LG.

In sfarsit..... :wub:

Nu sunt singurul fan LG de pe aici.

Edited by feribalint

In sfarsit..... :wub:

Nu sunt singurul fan LG de pe aici.

Nu,cu siguranta nu esti singurul. Desi as fii mult mai bucuros daca ar aduce update-ul la ICS mai repede.

Eu am votat s3, pentru performanta. Dupa zvonuri ar fi peste tot ce exista deja pe piata. Iphone 5, ar putea fi mai rapid ca s3, dar chiar si asa nu imi mai place apple deloc.

Deci as alege s3 daca nu va fi prea mare.

SGS III ul bineinteles. Normal e propria mea parere. De ce ? Detin un SGS II si sunt foarte multumit. Au aparut LG si HTC quad core, dar cred ca nu au adus prea multe lucruri noi pe piata.. Asa ca de la viitorul SGS III astept : o camera cu un senzor foarte bun 12 megapixeli daca nu cumva chiar 16 (dar sa se vada calitatea nu HTC Titan II ), 1,5 sau 2 GB Ram deci peste cele de acum chiar si noile quadcore-uri, bateria de peste 2000, eu zic de cea de 2250 mAh, pentru ca aceasta cifra apare pe cateva site-uri care au ele ceva informatii. Ma mai astept la un ecran normal splendid Super Amoled HD Plus cu negrul negru.. care se vede foarte bine si la soare.. Poate si o incarcare fara priza.. si probabil multe alte chestii interesante. De aceea nu as opta pentru cele de acum pentru ca in afara de quad core si inca cateva chestii minuscule pentru mine nu cred ca au adus mult in plus . Si sa nu uitam procesorul Exynos care va veni pe S III probabil 1.5 ghz, daca nu cumva 1,8ghz care probabil va face diferenta+ noul Mali.

SGS III ul bineinteles. Normal e propria mea parere. De ce ? Detin un SGS II si sunt foarte multumit. Au aparut LG si HTC quad core, dar cred ca nu au adus prea multe lucruri noi pe piata.. Asa ca de la viitorul SGS III astept : o camera cu un senzor foarte bun 12 megapixeli daca nu cumva chiar 16 (dar sa se vada calitatea nu HTC Titan II ), 1,5 sau 2 GB Ram deci peste cele de acum chiar si noile quadcore-uri, bateria de peste 2000, eu zic de cea de 2250 mAh, pentru ca aceasta cifra apare pe cateva site-uri care au ele ceva informatii. Ma mai astept la un ecran normal splendid Super Amoled HD Plus cu negrul negru.. care se vede foarte bine si la soare.. Poate si o incarcare fara priza.. si probabil multe alte chestii interesante. De aceea nu as opta pentru cele de acum pentru ca in afara de quad core si inca cateva chestii minuscule pentru mine nu cred ca au adus mult in plus . Si sa nu uitam procesorul Exynos care va veni pe S III probabil 1.5 ghz, daca nu cumva 1,8ghz care probabil va face diferenta+ noul Mali.

Stai calm ca nu vom avea tot ce iti doresti tu.. E prea mult pentru dezvoltarile care sunt.. + ca nimeni nu are interes sa scoate ceva nemaipomenit pentru ca dupaia nu vor mai avea ce sa scoata la fel de marfa.

Iphone e telefon de pentru figuranti in romania.. vad numai la ghertoi daia la costum cu talente pe ei si la fetele fitoase.. Din cate am observat iphone-ul nu duce o viata buna la rezistenta.. Eu unul nu as alege APPLE.. scump/calitate mediocra in ciuda pretului/sistem de operare care ajunge la ingreunare dupa un timp..

Vorbesti de os dar preferi android? cat despre platforma de utilizator samsung e foarte slab. stiu ca ai un s2 si te lauzi cu el pe unde apuci, dar mai gandeste-te. sa nu mai spunem de design care e clar intrecut si de one x si de orcare iphone

Stai calm ca nu vom avea tot ce iti doresti tu.. E prea mult pentru dezvoltarile care sunt.. + ca nimeni nu are interes sa scoate ceva nemaipomenit pentru ca dupaia nu vor mai avea ce sa scoata la fel de marfa.

Asta cam asa e. Ce vrei tu dja e exagerat. procesor quad de 1.8, ram 2 gb sunt nerealizabile pe tremen scurt

Pietri daca ai intrat aici pentru cearta.. vad ca de reprosat sti, dar fi mai atent la tine. Erau niste specificatii despre care se vorbeste 2GB Ram si quad core 1,8 exynos. Dar tinand cont ca HTC si LG au scos ce au scos nu o sa duca Samsung de anul acesta aceste specificatii, dar eu totusi astept pana la lansarea SGS III si vedem pe urma ce are si ce nu.

@Pietri: gandeste-te ca Samsung a inceput sa lucreze la urmatorul Galaxy de mai mult timp. Nu e ca si cum s-ar fi apucat de telefon de la inceputul anului. Daca vrea, Samsung poate scoate un telefon cu 2 G de RAM, insa ar ridica stafeta prea sus si ar fi neutilizat. Un quad core de 1,8 e iarasi prea mult, insa fiecare nucleu ar putea sa aiba 1,5 lejer. Toata lumea e cu ochii pe ei acum si asteapta mutarea lor. Noi nu putem decat sa ne exprimam o parere.

Fara suparare...poate imi aprind paie in cap..... :P

Daca cei de la Samsung era tari....veneau la Barcelona cu un concept nou....asa cum au venit/riscat altii....

Dar,baietii destepti de acolo au asteptat sa vada cu ce iese concurenta...cum functioneaza produsele lor...si dupa aia sau hotarat.....si hai sa iesim si noi pe piata....

Curat...murdar....

Eu pt chestia asta respect pt LG,HTC Huawei...Sony,Panasonic...

Imi scuzati ironia.

Edited by feribalint

Fara suparare...poate imi aprind paie in cap..... :P

Daca cei de la Samsung era tari....veneau la Barcelona cu un concept nou....asa cum au venit/riscat altii....

Dar,baietii destepti de acolo au asteptat sa vada cu ce iese concurenta...cum functioneaza produsele lor...si dupa aia sau hotarat.....si hai sa iesim si noi pe piata....

Curat...murdar....

Eu pt chestia asta respect pt LG,HTC Huawei...Sony,Panasonic...

Imi scuzati ironia.

Sa stii ca si eu m-am gandit la asta :) Mai ramane doar Apple.

Apple nu intra in discutie...ei au un statut aparte.

Nu ma judecati...nu sunt fan.....Apple