Clicky

Jump to content
denis

Probleme la achizitia cu cardul din Store

Recommended Posts

Acum o saptamana cred am cumparat niste jocuri pe telefon din Store. Toate bune si frumoase, azi am primit un mail de la Microsoft.  Asta zice : 

Stimate ...,

Nu am putut retrage contravaloarea următoarelor dvs. achiziții, facturate prin Microsoft Billing Services: 

Dată Confirmare nr. Articol(e) Sumă 22.08.2013 1373379886 Asphalt 7 Heat
- Asphalt 7 Heat
  3,48 RON 22.08.2013 1373507586 Squirrel
- Squirrel
  3,48 RON 22.08.2013 1373635660 Fruit Ninja
- Fruit Ninja
  3,48 RON 22.08.2013 1373763258 Temple Run: Brave
- Temple Run: Brave
  3,48 RON Subtotal: 13,92 RON TVA: 2,08 RON Sumă totală: 16,00 RON

Cardul de credit de mai jos reprezintă modalitatea de plată curentă în contul dvs. de facturare: 

Tip card: VISA

Contul va fi suspendat, iar dvs. nu veți putea face nicio achiziție până când nu primim informații de facturare actualizate. Dacă există alte plăți scadente, aferente altor servicii Microsoft cumpărate cu cardul de mai sus, serviciile respective vor fi, de asemenea, afectate. 

Pentru a vizualiza sau a modifica datele contului de facturare, accesați https://commerce.microsoft.com, apoi selectați una dintre următoarele opțiuni:

• Pentru a actualiza informațiile de plată, selectați „opțiuni de platăâ€, faceți clic pe denumirea opțiunii de plată, apoi pe „editareâ€.
  • Pentru a vizualiza situația de facturare corespunzătoare unei anumite modalități de plată, selectați „opțiuni de platăâ€, faceți clic pe denumirea opțiunii de plată, apoi pe „vizualizare tranzacțiiâ€.

Dacă ați rezolvat deja această problemă, ignorați această notificare. Vă mulțumim!

Vă mulțumim pentru utilizarea Microsoft Billing Services!

Microsoft Windows Phone http://www.windowsphone.com

Nu inteleg ce trebuie sa ii fac. Vreo idee ?

Edited by denis

sa bagi alt card la inaintare :) dar mai bine afli de la ei sau banca ce sa intamplat de sa refuzat plata (asta presupunand ca mailul e real si nu escrocherie)

Cred ca este de la card atunci.. Si in Google Play mi-l refuza. Cica cardul care se termine cu ... nu este acceptat

Nu, asta este prima data.. Cardul este Visa Electron de la Banca Transilvania. Ma duc maine sa intreb daca pot face plati inafara tarii cu el. 

Mai trebuie sa intreb altceva la banca ?

Edited by denis

Tot VISA Electron am si eu si am facut cumparaturi fara 3D Secure. Asta pana am dat de un magazin nemtesc unde a cerut asa ceva. Dar acolo zicea clar in conditii ca e nevoie de asta.

Nu te mai du pana la banca. Am facut-o eu pentru tine :D http://www.bancatransilvania.ro/persoane-fizice/carduri/carduri-de-debit/visa-electron/

Cardul de debit Visa Electron poate fi utilizat atat pe teritoriul Romaniei, cat si in afara tarii, oriunde apare afisata sigla Visa/Visa Electron, pentru cumparaturi la comercianti, pe Internet si la bancomate pentru numerar

.

Pentru inrolare aici https://www.activare3dsecure.ro/enroll/start/bt/visa/

Bun Google asta. Te ajuta sa ajuti. ;)

Informatii aici http://www.cecumperiazi.ro/2011-03-31/activare_3d_secure_banca_transilvania/

Mersi :D !

Voi inregistra cardul si dupa poate voi putea cumpara si eu aplicatii ca toata lumea ca nu e treaba buna cu alea piratate. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Deci treaba asta chiar ma scoate din sarite.. Am completat cu ATENTIE toate campurile, mi-am ales un username, mi-am ales o parola, am facut tot EXACT ca in tutorial si surpriza.. NU A REUSIT !!!!!  Acolo imi da un numar de telefon de 4 cifre, am crezut ca am omis ceva. Mai completez inca o data, si dupa iar imi spune ca NU AM REUSIT !!! si imi mai spune ca am doar 3 incercari daca nu trebuie sa sun la un numar sa imi reseteze parola... Nu stiu unde naiba am gresit, dar NU merge ! Mi-e frica sa mai incerc o data ca poate imi blocheaza astia cardu..  :angry:

E și dacă îți blochează, îți blochează doar 3D secure. Suni la banca și ți-l resetează. Și 3D secure nu îți trebuie la toate cumpărăturile online, doar la plățile mai mari. Dar ai bani pe card? Cardul e de debit, de credit?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Edited by samyjuanito

Am introdus parola buna.. Eu nu vreau sa fac cumparaturi cu cardul, doar ceva aplicatii pe telefon. L-am facut doar ca sa primesc bani...

Trebuie sa activez chestia asta pentru a cumpara aplicatii ?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Edited by denis

Pai uita-te si tu la conditiile magazinului. Si samyjuanito: nu este adevarat ca doar la plati mai mari. Orice comerciant, daca vrea sa fie si mai sigur, isi implementeaza 3D Secure. Eu am cumparat de 14 euro de la magazinul de care spuneam.

Este foarte posibil Innoxious, problema respectiva am experimentat-o și eu, nu mai aveam sold pe cardul respectiv

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4