Clicky

Jump to content

Evotab 3

Recommended Posts

Salutare forumisti , am cumparat o tableta Evotab 3 , problema este ca difuzorul bazaie (destul de incet dar bazaie) fara sa asculti nimic , bazaie doar cand este aprins ecranul si inca o problema , daca tin tableta pozitionata cu butonul si camera in sus , cand vreau sa apas pe butoanele de jos : "back" , "home" , "apps" nu se apasa touchscreen-ul chiar de unde incepe display-ul , trebuie sa apas undeva deasupra butonului iar daca tin tableta in oricare alta pozitie se poate apasa de la marginea ecranului .... Intrebarea este daca trebuie sa o returnez pentru a o schimba sau este ceva normal ? Niste pareri :D ?

P.S. : Cum se poate intra in Recovery Mode ?? Am incercat vol - / vol + si power ; meniu si power ; vol - / vol + si reset . etc ...

Ai garantie la ea deci sunt obligati sa te rezolve gratuit pe partea de soft, chiar daca ei nu observa probleme.

Doar in caz ca ti-a cazut pe jos si s-a spart ecranul, ar trebui sa faca figuri zicand ca e vina ta si ca asta nu tine de garantie.

Păi nu prea e de soft atâta vreme cât trebuie să apeși nu știu cum pentru butoanele de jos. Mie îmi sună a touch defect în partea de jos.

La garanție cu ea, dacă ai.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Eu cand am avut defecte din fabrica m-au rezolvat fara sa puna intrebari si asa trebuie sa faca si cu tableta lui, nu e nevoie sa te sperii de transport.

Ce sa zic, misto chinezariile astea sub brand romanesc..

Mda m-am lamurit cu ele ... am un galaxy tab 2 si nu o poti compara in nici un fel .... in legatura cu touchul ... am cumparat de 3 zile tableta si normal ca am garantie .... am trimis-o azi la ei sa vad ce se poate face .... Si faza cu Recovery am trimis mail la Evolio si mi-au spus ca nu are meniu de Recovery aceasta tableta ....