Clicky

Jump to content

Recommended Posts

De astazi am intrat si eu in randul posesorilor de tablete,cu o tableta Toshiba de 10.1".

Ca si prima impresie...am ramas placut surprins de calitatea materialelor,de cum se misca tableta,fara lag.Voi revenii cu impresii dupa ce voi avea timpa sa-l bag in jocuri,acolo se vede adevarata valoare. Din punctul meu de vedere raportat calitate/pret aceasta tableta este best deal.

Detalii despre tableta in link-ul de mai jos.Mentionez ca pe langa tableta am primit cadou si o husa pt tableta.

http://www.emag.ro/tableta-toshiba-excite-pure-at10-a-104-cu-procesor-nvidia-tegra-quad-core-t30l-1-3-ghz-10-1-1gb-ddr-3-16gb-wi-fi-gps-android-4-2-jelly-bean-smart-silver-pda0fe-00901jg6/pd/DC2CXBBBM/

Intrebarea catre "tabletari"..... ceva aplicatii dedicate pt tablete?

@Deio

Ai idee unde gasesc folie de protectie pt ecran in Timisoara?

In legatura cu aplicatiile, formatul tabletei e unul incomod sa o tii in portrait. Foloseste o aplicatie care forteaza sistemul sa ramana in landscape, asa si aplicatiile se adapteaza si nu te mai obliga sa misti tu tableta. Nu mai stiu exact cum se cheama, scrie Screen rotation pe Play Store, e imposibil sa nu gasesti una buna.

Sent from my Nexusâ´

Scrie pe cutie daca are No Matter What. Dar de obicei doar laptopurile au si esti obligat ca in maxim 7 zile de la achizitie sa iti inregistrezi produsul, altfel nu este valabila garantia respectiva. Am avut destule cazuri :rolleyes:

Folie pentru tableta ta Feri, nu este inca, dar mai sap si iti spun.

Edit

Am revenit:

http://www.amazon.de/dipos-Toshiba-Excite-Schutzfolie-St%C3%BCck/dp/B00DO23ZGC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1376986519&sr=8-2&keywords=toshiba+excite+pure+display+folie

Eu mai comand chestii de pe Amazon, daca imi mai iau ceva, nu te uit :)

In jocuri se mai incalzeste, dar nu exagerat. Sa nu uitam ca este dotat cu Tegra 3. Am vazut alte tablete care sau incins mult mai tare decat cel din dotare.

Iata si homescreen-ul de la tableta.

Sent from my AT10-A using Tapatalk 4

uploadfromtaptalk1377025898078.jpg

Era o tableta care se numea "buda exploziva", Acer Iconia A510, am oferit-o ca cititor fidel la Mobi in recenzie si Alex s-a speriat la un moment dat ca o sa ia foc tableta :))

Nexus 10 nu renteaza, e cam rahitic la procesare pentru rezolutia aia uriasa. Asteptati sa iasa Note 12 in 10 septembrie la IFA sau o alta varianta, Asus Transformer Infinity Tegra 4.

Sau Asus MemoPad ME302T si KL care vor avea preturi foarte bune.

Tegra 4 mi s-a parut o gluma foarte proasta marca Nvidia. Ei deja isi promoveaza Logan, dar nu au fost in stare sa livreze chipseturile la timp pentru terminale. Nexus 10 imi luam din State, nu dadeam 2500 de lei din Romania. Am vazut ca GPU-ul nu prea facea fata la rezolutia aia, am vazut un video cu jocuri, Rpitide GP2 nu era jucabil pe N10. Doar cu totul la minim era mai fluent.

Sent from my Nexusâ´

Am citit niste review-uri pe Amazon la Excite Pro si Write, scriau unii ca se incinge din nimic. Se incalzeste si cand descarca ceva din PlayStore, ce sa mai vorbim de jocuri. Nu au fost 1-2 comentarii de parerea asta, erau multi care se plangeau de supraincalzire.

Deocamdata sa vedem ce se anunta la IFA, am vreo 2100 de lei pusi la ciorap, astept ceva interesant cu 3/4 G.

Sent from my Nexusâ´

Eu inca nu ma plang de aceste supraincalziri. Si crede-ma pe linga mine, tableta mai este folosita de fata mea......in jocuri.

In privinta butoanelor virtuale, nu ma incomodeaza,ba chiar m-am obisnuit cu ele.

@Deio,

Stii daca se taie undeva folie la dimensiunea tabletei in oras?

Intreb deoarece pe am tot cautat pe net(ebay,amazon) si este cam problematic transportul in Ro.

Amazon.de nu e problematic, ei trimit prin Royal Mail si eu am primit toate coletele pana acum.

Nu stiu aici daca cineva decupeaza folie, insa ai putea incerca la magazinul din Mall langa Cinema City, poate ai noroc cu ei. Au milioane de accesorii.

Grrrrrrrrr, Amazon asta. Ai facut contul corect cu adresa livrare corecta? Nr. telefon, te mai suna aia uneori :P apoi daca dai comanda, trebuie sa iti trimita mail ca e procesata.

Folia ta este la mine in cosul de cumparaturi, mai astept sa se adune, mai vreau o husa si o comand. Dar mai dureaza vreo saptamana doua :(