Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Kingston MobileLite Wireless - Mobile media streamer!

Recommended Posts

Azi vom analiza un device extrem de interesant, este vorba de Kingston MobileLite Wireless, dispozitiv ce permite rularea de filme, muzică, fotografii pe telefon ori tableta, fie ele Android sau iOS, printr-o conexiune wireless. Practic introduceți sau conectați un card de memorie, stick USB sau HDD extern cu Kingston MobileLite, vă conectați via WiFi la acesta și cu ajutorul unei aplicații descărcate și instalate în prealabil din Play Store sau App Store - după caz, veți avea acces la file-urile de pe memoria atașată, totul fără fir! Un soi de DropBox la purtător

Dispozitivul poate fi folosit și ca baterie externă, el încărcând telefonul la nevoie. Se alimentează via cablu USB de la orice, PC, Laptop sau încărcător de telefon. Are o autonomie de 5 ore și aflați că funcționează și pe post de punte WiFi, asta însemnând că deși sunteți conectați la acest dispozitiv prin WiFi, veți avea acces la internet prin rețeaua de acasă. Puteți cumpăra device-ul chiar acum de aici, sau îl puteți chiar câștiga prin intermediul concursului publicat în articolul dedicat de pe site: http://mbls.ro/16MOtYG

DSCN4056.JPG DSCN4057.JPG

DSCN4058.JPG DSCN4059.JPG

DSCN4062.JPG DSCN4063.JPG

DSCN4064.JPG DSCN4069.JPG

DSCN4070.JPG DSCN4071.JPG

Este interesat. Un Dropbox pentru acasă. Era mai oky dacă avea și memorie interna.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Edited by ionutzvip

Am avut un Seagate GoFlex care era cam la fel, si e o jucarie foarte utila. Pacat ca nici asta mi se pare ca nu poate sa primeasca upload-uri de pe deviceuri.

Este util pentru cei cu memorie mica sau fara card, plus ca poti incarca si telefonul. Despre concurs, mi-am spus parerea in rubrica de comentarii a articolului respectiv. Sunt site-uri in care sunt adunate toate concursurile online. Vanatorii de concursuri intra acolo si participa chiar daca nu au citit in viata lor un articol sau forum-ul mobilissimo.ro. Eu ma gandesc la faptul ca aceste concursuri sunt organizate pentru cititorii acestui site, nu? Poate gresesc. Daca e asa, atunci ar fi trebuit impuse niste conditii de participare ca sa ii elimine din start pe acesti vanatori de concursuri.M-am uitat din curiozitate la profilurile unora care participa. Daca intri pe aici numai ca sa iti ridici premiul, atunci nu il meriti. Asta e doar parerea mea si poate ati observat si altii acest lucru.

Adevarat ce spui, eu nici cu cele la care trebuie sa ai un numar de posturi nu sunt de acord... Ce-ar fi ca toata lumea sa posteze in fiecare topic doar asa pentru concurs ? Si este o persoana pe aici care chiar daca nu are treaba cu topicul respectiv face si el un post asa aiurea... Sa se adune.

Prietenii mei de pe FB. au dat like si share la randul lor au intrat si au votat.

Asa au aflat mai multe persoane  de acest gadget Kingston  si de Mobilissimo!

Dai o simpla cautare cu google la " proxy online free " ... bagi acolo adresa de concurs a site-ului si incepi sa te votezi singur pana iti cad plombele din gura. Nu toate site-urile merg pentru ca nu toate au suport javascript ... dar daca ai ceva timp de spart aiurea o sa gasesti intr-un final un site compatibil. 

Just sayin' ...  Spor la voturi. 

Edited by DemonDante

Chiar ii spuneam lui Ervin .. Intai se plangea ca premiul se va duce la cei cu multi prieteni pe facebook iar dupa aceea 250 de like-uri intr-o zi ? Sincer nu am nimic personal cu robytech, dar profilul de facebook e saracacios si nu prea am vazut ca are activitate pe acolo ca sa sharuiasca atatia oameni articolul + like-urile de rigoare. 

Imi pare rau doar ca am avut o echipa de 5 fete care m-au ajutat sa strang like-urile de le am, plus like la pagina concursului si nimeni nu a luat atitudine. La o adica, daca imi rog prietenii pe facebook sa-mi comenteze la comentariul de pe pagina concursului, pariez ca in 60 de minute, 60 de persoane reale cu activitate pe facebook imi vor ura bafta. Cum spuneam ... Vreti sa castigati ... Blana pe proxy online si voturi intr-o veselie :)) 

7fj8.png

Daca nici asta nu mai e dovada clara de frauda atunci eu aviator ? Diferenta de 5 voturi din aer ? Si ma enervez pentru ca m-am zbatut nitel sa strang like-urile acelea.