Clicky

Jump to content

Aveti ICS pe smartphone-ul dumneavoastra? Aveti bug-uri?

Recommended Posts

Sa stii ca m-am gandit si la varianta asta.....decat un ICS cu probleme mai bine un Gingerbread care merge 90%....

Din ce am observat pana acum, si S2-ul si Note-ul imi merg perfect. Nu am observat sa nu mearga ceva anume.

Unele aplicatii au mers mai greu sau deloc, dar nimic important. Nici nu mai stiu despre ce aplicatii era vorba.

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eu nu am intampinat niciun bug - One X

• 1 month later...

Ma repet a nu stiu cata oara desi poate multi o sa ma critice.. La banii astia pot face si ei produse de nivelul sumei pe care o platim..? Nu pun in aceasi oala si nu se compara, dar n-am vazut masini la care nu ii merge stopul din cand in cand, ii cade roata sau se misca volanul mai greu.. Sa nu mai arunce asa telefoanele pe piata, teste teste si iar teste.. de ce trebuie sa mearga telefonul ok dupa jumate de an ( dupa multe update-uri )?

Telefonul functioneaza ok dupa jumatate de an pentru ca ei fac teste pe clienti, iar update-urile pe asta se bazeaza ;)

Mie imi plac update'urile si imi place sa stiu ca telefonul meu devine din ce in ce mai bun de la update la update :D

Si intradevar, comparatia ta, nu se compara :)

Nu ma incanta deloc rom-urile stock, nici ics nici gb... Din prima zi cand mi-am luat nexus-ul, mi-a si dat force close launcher-ul si inca o aplicatie... Nu mi-a venit sa cred. Recomand cu mare caldura cyanogen mod pentru cei care au curajul sa flashuiasca telefonul... Daca mergi pe nightlies, ai update-uri aproape zilnic! Experienta nu se compara.. or fi avand rom-urile stock widget-uri personalizate, si unele aplicatii in plus.. dar au o gramada de bug-uri. Visul meu e sa vad un telefon scos din fabrica direct cu cyanogen :D

Din pacate sunt un pic dezamagit de CM9 deoarece tot fac update-uri....si in loc sa mearga mai bine...merge mai rau.

Asa ca am revenit la GB stock,usor modificat.Pana nu apare ICS oficial pt telefonul meu nu mai fac teste....

Da.

Prima versiune a ROM-ului CM9 Nova HD v1.0 a fost ok.A mers fara probleme...singurul bug fiind filmarea video.Apoi dezvoltatorul acestui ROM a inceput cu update....si de acolo nebunia.Ba se incalzea telefonul in draci.....ba il gaseam stins.Am mers pana la ultimele update-uri la acest ROM,dar din pacate tot il gaseam inchis dupa orice activitate.

Mi-am dat seama ca l-ai luat dupa XDa, dar nu inteleg de ce pentru 2X nu au scos inca CM9, pe pagina lor oficiala la sectiunea P990 este doar CM7.

http://get.cm/?device=p990

Pai nu cred ca e 100% CyanogenMod din moment ce pentru 2X exista doar CM7 pe pagina lor oficiala. Probabil e portat pe 2X de baietii dupa XDa si de aici apar problemele. Eu unu pe pagina lor oficiala am CM9 si in fiecare zi exista un alt update pentru el.

Incearca sa te uiti la niste filmari pe youtube sa-i vezi interfata. Rom-ul este foarte customizabil si in plus de asta in fiecare vineri apare cate un update care intotdeauna contine ceva interesant. Se misca foarte bine si arata bine cu ajutorul a peste 1000 de teme pentru lockscreen, dialer, interfata etc. Sa cauti MIUI V4 care se bazeaza pe ICS.

Intereseaza-te putin despre el si poate o sa-ti placa la fel de mult cat imi place mie ;)