Clicky

Jump to content
Innoxius

Market share tablete pentru Apple la 32%

Recommended Posts

S-ar zice ca lumea nu vrea sa invete din greseala Nokia ("Noi suntem ză first") si pierd peste 14% intr-un an.

IDC: Apple tablet share in Q2 falls to 32% as Android sales explode

Inca stau binisor, dar trendul mi-ar face nopti albe daca as fi in locul lor.

Guest Deio

Nici nu au nici o sansa, avand in vedere cate branduri noi apar ca ciupercile dupa ploaie.

Unele bune, altele, doar ca sa umple piata.

Din nefericire pentru toti utilizatorii si ecosistem, cu fiecare nou device introdus in ecosistem, il destabilizeaza, fragmentandu-l. Urasc sa vad clasica "your device is not compatible" sau si " this app cannot be installed in your country".

Apple pierd la numar, uneori poate e mai bine sa ai produse mai putine, dar mai bune. Unii ataca piata cu toate formatele posibile si incearca sa caute nisa pentru clienti, potentiali cumparatori.

Dar cum inca tot globul e cu ochii pe Apple, cand mai pierd, se veselesc, ca unul pierde, celalalt castiga.

Uneori e bine sa ai de unde alege, dar acum, ai prea multe, nici nu stii ce sa alegi.

Poate sunt eu iar carcotas si tin cu ursul, dar experienta si istoricul imi dau putine optiuni. :)

Da, Androidul e atat de fragmentat ca se va "rupe" in bucati. E plina piata de deviceuri ieftine care merg cu lag si nu sunt performante nici pt browsing, daramite pt jocuri. Dar lumea cumpara prostioare de doi lei si apoi striga ca nu sunt bune decat sa stai minute bune pt loading screen si cand sa faci ceva s-a dus bateria.

Sent from my LG-E610 using Tapatalk 2