Clicky

Jump to content
Harry2010

Samsung Galaxy s4 , HTC One sau Iphone 5

Recommended Posts

Eu as alege s4 pentru jocuri, se descurca foarte bine in orice aplicatie, procesorul duce fara probleme orice 2 G ram ddr3 nu ddr2 ca si pe gtc, singura ploblema pe care o are acest telefon este TouchWiz il face sa aiba acel lag specific samsung...

HTC one ...motivul? daca iti iei s4 de 16 gb poti ocupa doar 8.8gb cu aplicatii , tinand cont ca pe langa jocuri mai pui si poze muzica ajungi sa mai poti folosi doar 6-7 GB pentru jocuri deci din 3 titluri mari de jocuri ocupi toata memoria ...cat despre ram nu e nevoie de ddr3 la telefoane inca , nu e mare diferenta intre ddr3 si ddr2 , nu te mai lua dupa specificatii  , in plus HTC One are efectul wow asupra celor din jur si macar nu v-a fi ca la s4 sa iei acum varianta s600 si dupa sa iti bagi unghia in gat cand vezi ca la diferenta de o luna apare varianta s800 la acelasi pret :|

Pozele si muzica le pui pe cardul extern, dar intr-adevar, 9 GB sunt putini, daca joci jocuri kilometrice de 2 GB bucata.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

HTC ONE ,sau daca vrei iPhone doar ca la iPhone ecranul nu este atat de mare ca si competitorilor ,dar la iPhone mai multe aplicatii ca si pe android plus ca deoarece este un singur ecran cu o singura rezolutie ii mai usor pentru dezvolatatorii decat pentru android.

Alex eu am s3 , l9 si iphone 5 si iti garantez ca pe iphone nici macar titlurile mari nu sunt optimizate pentru 4" , toate apar ca pe un ecran de 3,5" ceea ce e o prostie , HTC ofera tot ce ai nevoie pentru jocuri la un pret bun fata de concurenta + ca atrage privirile tuturor din jurul tau iti garantez are o prietena si pur si simplu nu poti sta 5 minute langa telefonul ala fara sa simti nevoia sa il "butonezi"

Sper ca te-am ajutat!