Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Care este producatorul tau preferat de telefoane mobile?

Care este producatorul tau preferat de telefoane mobile?  

102 members have voted

1. 1. Care este producatorul tau preferat de telefoane mobile?

Recommended Posts

Producătorul meu preferat este HTC, întrucât telefoanele lor sunt foarte bine construite (în cele mai multe cazuri), materialele folosite sunt de calitate foarte bună și îmi place foarte mult experiența Sense implementată pe Android.

Edited by Froyo

Imi este greu sa aleg, insa am ales totusi HTC in fata Samsung. Am avut un HTC foarte mult timp (HD2), sansa a facut sa pot avea un Evo 3D.

Am votat Samsung, in pofida faptului ca sunt jalnici in ceea ce priveste update-urile.

Totusi, consider ca in gama telefoanelor de top, premium, cei de la Samsung nu au rival.

Am vazut si cateva modele HTC(unul dintre angalatii mei e fan) si mi s-a parut f sarac si ieftin la calitatea materialelor, in comparatie cu Samsung.

Edited by mesersmith

Guest Deio

Na, ca am votat Apple, desi am Note acum. Am avut 4S si maxim mi-a placut pentru ca era asa de "seamless" si simplist.

Pacat ca in Romania isi cumpara multe persoane telefon ca sa fie shic, sau la moda si pentru asta sunt judecati. Dar va spun, am zeci de colegi care au Apple si nu sunt din categoria "cocalari". Pentru business vad ca au aplicatia Tango video calls si unii au si Lync 2010 care e aplicatia de firma si e bine implementata.

Am Note acum dar vreau Padfone.

Repet: nu judec ce a spus colegul. Pur si simplu, daca nu sunt de acord cu el, spun asta si ii argumentez, dar nu spun ca e pe langa, pt ca asta inseamna ca e prost, nu? Si ca nu-l duce mintea. Hmmm...

Repet: nu judec ce a spus colegul. Pur si simplu, daca nu sunt de acord cu el, spun asta si ii argumentez, dar nu spun ca e pe langa, pt ca asta inseamna ca e prost, nu? Si ca nu-l duce mintea. Hmmm...

Diferenta mare intre "a fi pe langa situatie" si a fi prost. Omul inca nu s-a prns cum mergea treaba cu so'ul ...

Guest Deio

Ce vreau sa aflu, este bine ca sunt nemultumiri. Cel mai bine ar fi ca producatorii sa plece urechile cat mai mult noua, cei care le dam lor bani.

Eu am avut multe branduri si am Apple iPad2 si Samsung Note. Nu le pun prea aproape unul de altul, ca sa nu se curenteze reciproc.

Samsung isi bate joc de clienti in ultimul timp, a avut loc boom-ul cu Galaxy S1 dupa care au luat-o pe o trasa descendenta.

Desire - > Galaxy s1 -> galaxy s2 -> Iphone 4 -> Galaxy Nexus ->Iphone 4s (traseu meu ).

Pai nemultumiri e normal sa fie.

Eu de ex, sunt extrem de nemultumit de suportul pe care il ofera Samsung.

Din sutele de posturi pe care le-am citit, cel putin pt device-ul meu, ics-ul custom facut de unii si de altii, pare a fi cu mari probleme.

Samsung vad ca intarzie cu update-ul si nu inteleg de ce. Din acest motiv, Samsung nu este printre favoritii mei, fara a sti cum stau ceilalti producatori la acelasi aspect.

Scorpio, sa inteleg ca IP4 e mai bun decat sgs2?

Edited by mesersmith

Guest Deio
Pai nemultumiri e normal sa fie.

Eu de ex, sunt extrem de nemultumit de suportul pe care il ofera Samsung.

Din sutele de posturi pe care le-am citit, cel putin pt device-ul meu, ics-ul custom facut de unii si de altii, pare a fi cu mari probleme.

Samsung vad ca intarzie cu update-ul si nu inteleg de ce. Din acest motiv, Samsung nu este printre favoritii mei, fara a sti cum stau ceilalti producatori la acelasi aspect.

Scorpio, sa inteleg ca IP4 e mai bun decat sgs2?

Samsung nu da ICS pentru faptul ca iese S3. Foarte simplu. Si-ar ucide din vanzarile noului telefon. In iunie vom avea oficial si noi pe Note.

Samsung nu da ICS pentru faptul ca iese S3. Foarte simplu. Si-ar ucide din vanzarile noului telefon. In iunie vom avea oficial si noi pe Note.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Gresit .. Samsung a dat ICS s2'ului, daca vroia sa oblige posesorii de S2 sa-si ia S3 pentru a avea ICS nu-l mai dadeau.

Note-ul face parte dintr-o alta nisa (tableta / telefon ?) ... acolo se lucreaza mai mult (aplicatii pentru s pen etc).

Pai sa le zic eu ceva de dulce?

Eu sunt client care a bagat vreo 60 si ceva de milioane in terminale Samsung. Nu ar trebui sa ma bucur si eu de suport?

Pai sa le zic eu ceva de dulce?

Eu sunt client care a bagat vreo 60 si ceva de milioane in terminale Samsung. Nu ar trebui sa ma bucur si eu de suport?

Nu .. pentru Note vei avea update (Value Pack , ICS bla bla).

Poti sa-i injuri daca ai S1 si ei te mint ca telefonul nu suporta ICS si nu o sa primesti ever ICS (si nexus s cu aceleasi specificatii hardware a primit ICS in decembrie :)) ). S-au facut portari ... s-a demonstrat ca merge foarte ok si ep s1 ...

Guest Deio

Ai dreptate sa fii suparat. Si eu sunt dezamagit ca suport tehnic nu prea exista. Banii se iau repede in schimb.

Va intrerup dicutia daca nu e vreo problema ... :) Eu am ales samsung, in momentul asta imi place mai mult decat alti producatori...Nu am un anumit motiv .Inafara de samsung, prefer HTC-urile.

Pe partea de Android nici nu prea ai alta varianta (eu vad doar HTC / Samsung + seria Nexus - hardware Samsung + soft Google care sunt pentru o nisa mai "cunoscatoare")

Eu merg pe LG deoarece de un an de zile fac telefoane bune...chiar foarte bune.

Sent from my Optimus 2X