Clicky

Jump to content
N.I.O.

Putin ajutor...

Recommended Posts

Am de gand sa trag pe dreapta vechiul telefon (un Nokia 2690 care a trecut prin multe) si ma gandesc sa trec la ceva "in ton cu moda" adica un smartphone. Am un buget de 1400 Ron.

- As dori sa il cumpar nou cu garantie pentru siguranta mea.

- Posibilitati viitoare de update, deci da vreau ceva cu android.

- Sa se miste bine fara lag

- Bateria sa tina cat mai mult

Astept propunerile cu plusuri si minusuri.

Nexus 4 8 GB. Ceva mai bun nu ai cum sa gasesti la pretul acesta, iti zic din proprie experienta;) . Mobilissimo a facut deja un review, cam critic ce-i drept, dar a fost influentat de pretul exorbitant de atunci. Ca minusuri as trece camera si difuzorul. La plusuri, restul :).

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Ar mai fi la minus-uri la Nexus 4 si memoria, in rest numai plusuri (din partea mea).

Urmatorul telefon si la mine va fi un Nexus (sper), dar minim 16 GB.

Da mai multe detalii, la ce vrei sa il folosesti? Jocuri, media? Deocamdata mie imi sunt suficienti 8 GB, nu-s mare gamer. Poate ocazional Asphalt 7 sau Modern Combat 4 pentru ca telefonul se incinge tare la jocuri. Oricum, asta depinde de utilizator.

Pai pe net sa se descurce ok, jocuri nici prea mult nici prea putin adica cand sunt plecat undeva sa am ce face.

La casti cum se descurca? Bateria?

Si un magazin unde sa il gasesc la 1400 ? Ca majoritatea il au de la 1500 in sus.

Si ce alte alternative demne de luat in seama mai am in bugetul asta?

Edited by N.I.O.

La 1600 lei găsești LG Optimus G, un telefon foarte bun, are același hardware ca și Nexus 4.

Sau un telefon ok este și LG Optimus 4x pe care îl găsești la unele magazine online la 1200 lei.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Nu pot trece nici macar cu un leu peste 1400. As dori ce ii cel mai bun in bugetul asta. Si 4x HD din ce am citit numai stiu pe ce forum, ar avea ceva probleme... si LG nu prea se omoara cu update-urile la android.

Eu am rămas mirat ca Optimus 4x a primit destul de repede update la JB.

Sper ca cei de la LG au învățat din greșelile privind update-urile.

Probabil următorul meu telefon vă fi tot un flagship de la LG(prietenii știu de ce :) ).

PS. Dacă aș avea la dispoziție 1200 lei m-aș risca fără discuție pt Optimus 4x.

Pai daca urc pana la Nexus 4 versiunea de 16 GB sau Lg Optimus G ar putea intra in calcul si S3-ul.. sau nu? :)

Edited by N.I.O.

Nu lua in calcul un S III. Alege Nexus-ul, chiar daca nu are slot de card, cu cat mai multa memorie interna. Timp de vreo 2 ani nu vei avea probleme cu update-urile.

Deci o sa mai adun ceva banuti si o sa iau Nexus 4 versiuea de 16 GB. L-am vazut la Quickmobile cu 1600 ron dar nu stiu prea multe despre magazinul ala.

Ia-ti LG Optimus G un telefon foarte bun , arata bine , procesor Snapdragon S4 Pro la 1.5 ghz , Andreno 320 , 2 GB ram , camera de 13 mp(nu exceleaza dar se descurca binisor)...un telefon bun si il gasesti la 1477 lei pe unele magazine online

Uite aici un site( sper sa nu fie considerata reclama...dupa ce N.I.O intra pe site il rog sa posteze ca sa poata fi sters link-ul 

Link : http://www.123gsm.ro/LG-Optimus-G-E975-pret-5p602.htm?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

La livrare este ok, problema din punctul meu de vedere este pe parte de garanție, adică la service-ul lor și nu la LG.

Eu iti recomand sa alegi un magazin serios cu garantie calumea. Magazinele fantoma nu stiu ce garantie iti ofera. Piese pentru telefonul asta nu se gasesc deloc la noi, ca sa-ti faci o idee: ecranul costa ~110$ +transport, capacul din spate cu sticla ~90$ si placa de baza 170$+ . Mai bine mai pui 100-150 de lei si ai garantie, decat sa il repari din buzunarul tau mai bine iei altul.