Clicky

Jump to content
Alexandru Circiuvoianu

Chrome pentru Android primește o nouă actualizare, include mod full-screen pentru tablete și traducere automată a paginilor

Recommended Posts

Astăzi, Chrome pentru Android a primit o nouă actualizare ce aduce suport pentru modul full-screen pe tablete și posibilitatea de a traduce automat paginile în limba preferată de utilizator.

post-11129-0-30070200-1373576873_thumb.png

Cu această actualizare, aplicația Chrome ajunge la versiunea 28.0.1500.64, ce include printre altele și câteva bug fix-uri, îmbunătățiri ale performanței și o nouă interfață pentru limbile cu scriere de la dreapta la stânga.

Google Translate este prezent în aplicația Chrome de pe Android încă din luna mai, dar de-abia de la această actualizare a fost integrat în aplicație, iar acum Chrome poate traduce automat paginile în limba utilizatorului.

post-11129-0-41373300-1373577150_thumb.jpg

Chrome este unul dintre cele mai bune browsere disponibile pe Android și sunt nerăbdător să văd ce mai poate implementa Google browser-ului pentru a se apropia cât mai mult de experiența oferită de varianta desktop a aplicației, care este, după părerea mea cea mai bună soluție disponibilă pentru PC, oferind o navigare rapidă, plus foarte multe opțiuni de customizare.

Sursă : Android Authority

Edited by Innoxius
Integrat link-ul

O fi Chrome mai rapid, insa acasa folosesc numai Firefox. La munca le am pe amandoua, Firefox pentru munca (stie sa afiseze mail-ul de la munca cu tot ce are de oferit), Chrome pentru mine personal.

Eu pe telefon folosesc browser-ul propriu dar pe PC am Firefox , deoarece orcat de bun ar fi Chrome , mie nu-mi prea place .

Eu folosesc Internet Explorer pe PC, cel de pe W8. Mi se pare cel mai bun din toate, numai e browser-ul acela incet de care fugea toata lumea.

Internet explorer este absolut infect. Încearcă și alte browsere, dar configurează-le cu atenție și apoi mai vorbim.

Între timp, ăștia de la Opera au făcut o versiune absolut idioată și a trebuit să renunț de tot la ea.

Am trecut la Chrome, l-am configurat cum am știut eu mai bine, dar îmi lipsesc multe lucruri pe care nu le știe sau nu știu eu să le fac.

Cel mai stringent lucru care lipsește este să facă wrap la textele din paginile de net.

Trebuie mereu să măresc și să micșorez, să mișc stânga-dreapta și e frustrant să faci asta mereu.

Åžtie cineva da dacă există vreo rezolvare la problema asta?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4