Clicky

Jump to content

Telefon bun

Recommended Posts

Vreau un telefon sub 1000 lei.......

Ce sa aleg dintre Samsung Galaxy S Advance si LG L9 ?

Specificatii si preturi:

Samsung Galaxy S Advance:http://www.altex.ro/smartphone-samsung-i9070-galaxy-s-advance-4-5-mp-8gb-bluetooth-wi-fi-android-v2-3-6-alb

LG L9:http://www.emag.ro/telefon-mobil-lg-optimus-l9-p760-black-p760-optimus-l9-black/pd/EQSLNBBBM/

Sincer eu as merge pe s advance dar vreau si parerea dvs !

L9

Sent from my expensive shit via Tapatalk

Da L9 este mai bun si mi-a placut prin ce ai trimis ...Hahahaha

Dar acel Samsung are android de pe vremea lui' Stefan Cel Mare ,

asa ca alege LG-ul

Edited by Alex Toma

Oh okay atunci ,eu am citit de pe acel link din descriere dar daca zici a a debutat atunci ar fi mai bine Samsunglul dar LG-ul are ecran mai mare plus ca mie personal imi place mai mult cum arata LG-ul (dar aceasta este doar parerea mea personala)

Hmm ce să zic. Acum depimde de ce dorești și tu.

L9 are memorie internă de 4GB față de Advance care are 8.

L9 are 1024 MB RAM, iar Advance are 768 și s-ar putea să-ți facă probleme cu JellyBean pentru că Samsung mai pune și Tochwiz pe lângă.

Bateria lui L9 este destul de mare de 2100 mah la față de Advance cu 1500 mah și s-ar putea să ai probleme cu autonomia dacă te înfigi în el.

Ecranele diferă ca rezoluție QHD la L9 (540X960) și la Advance WVGA(480X800), tehnologie IPS(L9) S-AMOLED(Advance) etc.

Procesorul este întradevăr dual-core dar la L9 este TI OMAP 4430 cu PowerVR SGX540, iar la Advance este un procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 dual core cu Mali400MP1(single core).

Astea sunt doar comparații strict tehnice, depinde extrem de mult de ceea ce dorești și tu. Vrei un ecran mai mare alegi L9 vrei un telefon mai compact Advance. Eu am văzut la o colegă un Advance și mi s-a părut foarte OK, singurul minus este că avea Gingerbread 2.3. Acum a primit update-ul la JellyBean, deși era promis de anul trecut. L9 am văzut prin magazine mi s-a părut un telefon aspectuos cu personalitate dacă pot spune așa.

Alegerea îți aparține ;):D