Clicky

Jump to content

Nokia Lumia 1020 confirmat de către cananul Youtube AT&T

tudy23

Recommended Posts

Se pare că cineva va fi concediat în viitorul apropiat. Cei de la AT&T au postat pe canalul lor oficial de pe Youtube trei filmulețe cu Nokia 1020, care va fi lansat în doar câteva ore. Se pare că avem parte așadar de o confirmare oficială a viitorului smartphone, dacă zvonurile de până acum nu erau suficiente.

Primul video este axat pe capacitățile de filmare ale telefonului. Astfel aflăm despre captura video 720p cu zoom 6x, înregistrare stereo și binențeles calitate excepțională a filmelor înregistrate.

http://www.viddler.com/v/d823baa4?secret=102398475

Al doilea video se axează pe partea foto a camerei lui Nokia Lumia 1020. Aflăm că va avea un senzor de 41MP, cu OIS și avem parte și de un accent pus pe zoom. Se va insista se pare pe zoom-ul acestei camere.

http://www.viddler.com/v/104bca3c?secret=26965091

Al treilea video laudă fotografiile relizate de telefon în lumină slabă. Lumia 1020 va avea un senzor mare, cu BSI și lentile Zeiss. Tot aici putem vedea noua interfață a camerei.

http://www.viddler.com/v/d661a8b8?secret=75123504

via Engadget.com

//un mic comentariu: Nu am reușit să adaug direct videourile așa că am pus linkuri. Vă rog, dacă se poate, să mă ajute cineva să adaug direct video.

Edited by Innoxius

Pare ca nu face parsing la altceva decat youtube. Cauta-le pe youtube dupa titlul de la engadget. Eu le-am cautat, dar mi-am prins urechile, ca sunt postate altfel (alt clip la acelasi titlu)

Sper să nu te deranjeze asta însă critici fiecare articol "concurent" și nu e ok din punctul meu de vedere. E adevărat că am greșit, o să editez acum, însă eu zic să lași corectatul greșelilor pe seama celor cu mai multă experiență. Mersi de corectat dar nu mersi:).

Sper să nu te deranjeze asta însă critici fiecare articol "concurent" și nu e ok din punctul meu de vedere. E adevărat că am greșit, o să editez acum, însă eu zic să lași corectatul greșelilor pe seama celor cu mai multă experiență. Mersi de corectat dar nu mersi:).

Dar nu te-am omorat..am zis doar ce ai gresit, si pe mine ma corecteaza alte persoane si nu ma supar, cum faci tu. Am si eu greselile mele prin articole si e ok atunci cand altii imi spun cu ce am gresit:).