Clicky

Jump to content
candrei

Lumia 925 la Quickmobile

Recommended Posts

Eu nu as da mai mult de 2000 de lei pe nici un model nou , lasa ca in in 2-3 luni ajunge la 1900 lei :D

Sa vedem pretul la phabletul Nokia, cand o aparea, estimez 4000 lei.

Edited by n_iulian

Adus de operatori nu o să fie așa. Uite-te cum a fost cu Nokia 808 și Lumia 920: 808 era 3300 de lei la QuickMobile dar acum e la 1499 ;). Lumia 920 era 3200 la emag pe iarnă și acum la Germanos este 2100. Până la urmă Nokia nu nu ne consideră piață importantă toată lumea vrea Samsung nu Nokia. Ei bat fierul în SUA, în Marea Britanie, China, India, pentru că de acolo scot parale multe :).

LE: Văd că bietul meu N900 își cam arată vărsta :(. Cred că o să mă pună pe cumpărat. Chestia este că nu știu ce să aleg dintre 808 sau N9 (altceva nu doresc).

Arata bine telefonul, dar nu prea agreez WP.Sistemul asta e inca la inceput, dar are un viitor promitator.Pretul e cam mare acum, dar eu zic ca merita cand va mai scadea cu 200-300 de lei.Nokia ar trebui sa intre si pe piata Android pentru ca aici si castiga parale in adevaratul sens al cuvantului ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Daca ar intra nokia cu terminale pe androizi*, nu i-as vedea prea bine nici pe samsung, nici pe alti producatori.. :D

;)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Pai d-asta nici nu intra cu adroizii pe peste alte firme :))

Acum Samsung S4 ar fi avut 5 milioane de bucati vandute si Nokia Androidia  15 milioane.

Edited by n_iulian

Eu zic că e bine că nu s-a băgat pe Android. Este bine pentru concurență în primul rând pentru că astfel se năștea un monopol uriaș al celor de la Google. Și de acum nu mai putem spune "că dacă Nokia punea Android pe telefoanele lor"....pentru că le merge bine și cu WP ;). Sintagma asta era valabilă cu 3 ani în urmă acum nu prea își mai are rostul. Și m-am hotărât și eu, 808 e alegerea mea de cursă lungă. La N900 trebuie schimbat doar digitazerul pentru că s-a zgâriat îngrozitor și pe zgârieturi au apărut niște pete. Aș vrea să pun niște poze dar mă bate tehnologia :))

Pai ziceam ca, sa aiba si terminale android si wm si alte os-uri, dar nu-i lasa contractul cu windows cred...

Cel mai probabil. Negocierile s-au făcut acum trei ani cu ușile închise. Probabil fiecare a vrut Nokia sub acoperișul său, dar Microsoft a plusat mai mult. Dacă nu era Nokia nu vorbeam de WP că trebuia abandonat ca telefoanele Kin și era un nou eșec pentru omul balama de la șefia Microsoft ;).

OFF: Android e sistem de masă, e pe telefoane făcute pe vapor de 50 de euro până la telefoane de 800 de euro. Aici e puterea dar și slăbiciunea cea mai mare a lui.

ON: Cât despre Lumia 925 chiar nu-i prea văd rostul. Adică același 920 cu alte haine. Un fel de Lumia 900 de anul trecut ;). Adică doar că are 6 elemente la cameră, și corp din aluminiu și policarbonat nu-l face neapărat mai tentant pentru o nouă achiziție mai ales pentru cine are un 920 spre exemplu.

Probabil se va mai ieftini cu trecerea timpului dar sunt sigur că nu-l vom vedea decât la Vodafone și la Orange.

Azi după proba scrisă la mate am trecut pe lângă un Germanos și era lipit un sticker uriaș de sticlă cu un Lumia 620. La noi merg foarte bine telefoanele mai ieftine un picuț dar care oferă cât un telefon de top sau măcar încearcă.

Nu ptr ca romanul e bogat, ptr ca sunt 3 sau 2+1 operatori care sunt vorbiti sa faca bani frumosi pe spinarea noastra.

Decât abonament mai degrabă 10 rate egale și ieși mai boier ;), decât să umpli buzunarele operatorilor. Toată lumea se plânge că operatorii nu-și respectă clienții vechi, ceea ce mi se pare o mojicie, pentru că pe ei își bazează grosul veniturilor, nu pe un client pre-paid care încarcă și el 5 euro pe lună.

Dar se pare că și multinaționalele de bun simț sunt pătrunse de spiritul românesc contemporan.

Eu vreau să văd ce o să fie EOS-ul. Sper să îi pună un GPU mai bun că Adreno 225 este deja cam vechi, și nu știu cum o să se descurce cu un monstralău de 41 de mega-pixeli, doar dacă pun procesor de imagine separat ca la 808 Pureview.