Clicky

Jump to content
Makito94

Problema cu tonul de apel

Recommended Posts

Salut!

Am telefonul de 3 saptamani,merge impecabil :D .Singura problema ar fi tonul de apel. <_<

Spre exemplu,daca vreau sa am ca ton de apel o melodie taiata din telefon,mi se seteaza.Dar,dupa o perioada,tonul de apel revine precenda celei taiate.

As vrea sa stiu daca s-a mai intamplat cuiva,daca e cumva problema de soft sau...mna,in cel mai rau caz..daca doar eu am patit asta :(

Daca e stocat in cardul sd incearca sa il muti in telefon si sa il mai setezi odata.La mine a mers asa dar am alt model de telefon

Pai și dacă are card de memorie nu se poate muta pe memoria telefonului? :D

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

Cu  ce setezi tonul de apel taiat: cu aplicatia cu care il tai sau din setari?

Daca raspunsul e prima varianta incearca ca dupa ce ai facut fisierul ala taiat asa cum vrei tu sa il salvezi cumva pe telefon...daca nu e deja asa.Apoi intri in file manager ce ai tu pe acolo pentru asta si de acolo incerci sa dai pe melodie(ton de apel) set as ringtone.Nu stiu exact cum se face la modelul tau dar cam asta e solutia...daca nu cumva e tot softul din telefon de vina.

Edited by argoteck

Treaba e in felul urmator:cand dau pe o melodie "Set as ringtone", imi da posibilitatea "Trim ringtone".Dupa ce termin de taiat..nu mi se salveaza nicaieri,ci pur si simplu mi se seteaza de unde am taiat-o..ca mai apoi sa se schimbe :(

Edited by Makito94

fara sa par "condescendent" ai incercat manualul de utilizare? sectiunea dedicata aplicatiei de "taiat" ringtonurile? pagina 87. asigura-te ca urmezi toti pasii. daca problema persista vezi textul de mai jos...

sfatul meu este urmatorul: fa tot ce tine de "taiat" pe un calculator folosind o aplicatie gratuita numita audacity. vei putea "taia" mai precis ringtone-ul si ii vei putea aplica la inceput un efect de fade-in iar la sfarsit unul de fade-out.

apoi salvezi fisierul cu o anume denumire, il pui pe telefon si il setezi ca ringtone.