Clicky

Jump to content
Guest Deio

Televizor pe Tableta?

Recommended Posts

Guest Deio

Site-ul sora Tablet-News a publicat o stire http://tablet-news.com/2012/04/22/viacom-study-shows-people-watch-tv-on-tablets-more-than-pcs/ conform careia, in strainatate se axeaza multi din ce in ce mai mult pe "televiziune mobila", sau abonarea la servicii mobile de filme, seriale, etc. (Netflix, HBO, s.a.m.d.)

Avem si noi domesticile noastre, Voyo spre exemplu la care am si eu abonament si ma uit la unele seriale (nu ma intrebati care). Exista si HBO Go RO, in curand vor aparea mai multe servicii.

Eu sincer astept Netflix. 50.000 filme la 9$ pe luna zic ca e donatie. Nu imi spuneti ca pot lua filme de pe torrenti ca nu facem asta aici.

Are si Vodafone o tableta super, am detinut-o pe sora ei mai mica Smart Tab 7, exact la fel doar era de 7", in loc de 10". Fac reclama la televizor de am ras tare prima data cand am vazut-o pe doamna aceea mai in varsta cu vorba "cum merge televizorul asta fara antena?" Pe vremuri erau televizioare Samwa (sper ca i-am scris corect numele) mici care aveau antene si bunicile noastre gateau in bucatarie cu ele, ce vremuri......

Ok, sa revenim. Voi ce parere aveti? Televizor pe tableta? Eu sunt incantat si folosesc mult tableta. Am Yahoo pe ea si abonament la Voyo. StirileProTV merg si ele prin aplicatie dedicata.

M-as multumi sa pot face subscriptie la HBO GO RO altfel decat prin operatori. Poate luna asta vreau sa vad filmele, luna viitoare nu. Daca Netflix va fi disponibil la noi, devin si eu abonat. Eu pot sa imi conectez telefonul prin HDMI la TV, tableta ar fi buna daca as vrea sa ma uit la film din pat, sa spunem. Inca nu am cumparat tableta, mai astept :)

Guest Deio

Da, dar numai de la 10" in sus. Deh, varsta :D

Clar ca de la 10" in sus, nu vreau sa stau cu lupa. Dar ideea, cum iti pare? Sa vezi seriale online si/sau televiziune?

Avand in vedere ca tot uichendul nevasta se uita pe vplay la "Anatomia lui Gray", as vota si cu doua maini :))

Mi se pare OK si de viitor. Mai ales in concediu, daca, bineinteles, ai wifi la hotel / pensiune. Si nu doar pentru filme. Poate asa se va dezvolta televiziunea interactiva (sa poti participa la talk-show-uri, bine, nu prostiile politice de la noi). O emisiune cu invitati on-line din toate colturile lumii si public tot asa. Public care sa interactioneze si altceva decat aplaudaci la comanda.

Sigur, dupa cativa ani, televiziunea pe mobile va insemna si altceva decat filme. Cine stie ce se coace in bucatariile marilor trusturi.

Guest Deio

Eu am aplicatia coolstreaming si merg multe posturi romanesti.

Am cumparat-o si eu azi, merge binisor. Multumesc pentru info.

Guest Deio
Ce posturi prinzi?

B1 tv kanal d si National Tv. Protv si antenele nu merg. Daca vrei Realitatea TV poti cu Dolce TV Mobil pe web

Nu se compara experienta. Chiar si renuntand la abonament TV, trebuie sa ai un TV in casa, ca sa redai continut media pe el. Daca ai vreun monitor gigant, poate iti convine.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Corect ;)

Eu mai folosesc Seenow pt că îl am gratuit de la Vodafone. Dacă ești abonat la UPC ai aplicația Horizon Go ;)