Clicky

Jump to content
Claudiu Sima

Samsung Galaxy Note III ar putea veni cu display flexibil Super Amoled de 5.99 inch

Recommended Posts

Un raport sud-coreean afirmă că viitoarea generație Galaxy Note va dispune de un display flexibil Super Amoled ce măsoară 5.99 inch, fiind în contradicție cu zvonurile pe care le-am auzit până acum. Un alt raport susține că cei de la Samsung vor folosi pe Note III 2 tipuri de display-uri, Amoled și LCD, în timp ce alte zvonuri afirmă că Samsung nu este pregătită să utilizeze display-uri flexibile pe device-uri de mărimea lui Note III.

post-48-0-60506100-1372492227_thumb.jpg

Acum, cei de la MT Media spun că procesul de producție a lui Galaxy Note III cu ecran flexibil va începe în luna august și se va lansa în septembrie. Publicația scoate în evidență câteva motive pentru care Samsung ar dori să utilizeze un display flexibil pe Galaxy Note III, printre care se numără vânzările proaste a lui Galaxy S4, dar și amenințarea venită din partea companiei LG, despre care se spune că ar avea un smartphone cu ecran flexibil în producție. 

Dacă aceastea nu sunt destule motive, mai adăugăm și faptul că unele companii ca Sony și HTC vor avea propriile versiuni rivale pentru Galaxy Note III în magazine cât mai curând. Cei de la Sony au lansat recent modelul Xperia Z Ultra, un phablet ce vine cu un display de 6.44 inch, iar cei de la HTC ar putea lansa HTC One Max, potrivit speculațiilor din ultima vreme. Momentan toate aceste detalii cu privire la display-ul lui Galaxy Note III sunt doar zvonuri și nu ne rămâne decât să așteptăm specificațiile oficiale de la producător. Sunt curios de prețul pe care îl va avea acest device, iar dacă va veni cu display flexibil, ma aștept undeva la 3.000 de lei, poate chiar mai mult.

sursa : AndroidAuthority.com

Edited by claudiu44

sunt 100% dispus sa platesc pana la 800 euro ca sa pot sa-mi mototolesc telefonul sau sa-l indoi macar in 4 cand il pun in buzunar.

vanzarile proaste la SG4 ca si motiv pentru lansarea unui telefon cu ecran flexibil??? stiti intrebarea cu sula si prefectura?

eu oricum nu vad utilitatea unui ecran flexibil. credeti ca daca e flexibil (si deci nu asa de rigid) va fi mai rezistent la socuri? la zgarieturi? inca odata... ce are prefectura cu ecranul?

zic ca e bun articolul numai ca si "contor" la concurs.

vanzarile proaste la SG4 ca si motiv pentru lansarea unui telefon cu ecran flexibil??? stiti intrebarea cu sula si prefectura?

Nu eu am afirmat acest lucru, ci publicația :  "The publication lists a couple of reasons for Samsung’s decision to use a flexible display in the Galaxy Note 3 including the poorer than expected Galaxy S4 sales."

sunt 100% dispus sa platesc pana la 800 euro ca sa pot sa-mi mototolesc telefonul sau sa-l indoi macar in 4 cand il pun in buzunar.

În niciun caz nu vei putea mototoli telefonul, doar display-ul va fi flexibil, nu carcasa..

Edited by claudiu44

Eu tot nu inteleg la ce imi foloseste ca e flexibil, chiar si in totalitate. OK, il pliez (in doua, trei, patru, n) ca sa il pot baga in buzunar. Cand vreau sa raspund sau sa fotografiez o gagica pe strada, nu trebuie sa-l depliez ? Adica sa pierd timpul, implicit apelul important sau gagica tocmai sa se urce in tramvai ? Cred ca e la fel de folositor ca si 4G-ul in Togo :D

Ia ganditi flexibil la ecran= forma mai curbata  a telefonului nu neaparat un produs indoibil :).Sau mai bine vedeti ce face LG cu ele ---televizoare curbate.

Sa fim seriosi. Pentru telefon CURBAT n-ai mevoie de ecran FLEXIBIL. Sticla de bere sau borcanul de zacusca sunt cat se poate de curbate, fara a fi flexibile ;)

Și care costă cât o mașină. Întâmplător sau ambele televizoare atât de la LG cât și de la Samsung care încorporează OLED costă 13000$ ceea ce mi se pare extrem de mult. Dar asta cu ecranul fexibil este o nouă scuză ca să-și scuze stângăcia că pun un soft de tot rahatul pe telefoane că actualizările vin foarte greu și tec, etc. Ce aș face cu un așa telefon??

Ia ganditi flexibil la ecran= forma mai curbata  a telefonului nu neaparat un produs indoibil :).Sau mai bine vedeti ce face LG cu ele ---televizoare curbate.

Și care costă cât o mașină. Întâmplător sau ambele televizoare atât de la LG cât și de la Samsung care încorporează OLED costă 13000$ ceea ce mi se pare extrem de mult. Dar asta cu ecranul fexibil este o nouă scuză ca să-și scuze stângăcia că pun un soft de tot rahatul pe telefoane că actualizările vin foarte greu și tec, etc. Ce aș face cu un așa telefon??

absolul nimic :)