Clicky

Jump to content
Claudiu Sima

Samsung Galaxy S4 Mini disponibil la precomandă pe evoMag.ro

Recommended Posts

Anunțat oficial la sfârșitul lunii mai, Galaxy S4 Mini va debuta și în Romania. Cei de la evoMag.ro ne anunță în newsletter-ul de astăzi că terminalul va fi disponibil în curând la vânzare. Puteți face o precomandă, iar data presupusei livrări este 2 iulie. Samsung Galaxy S4 Mini are un preț de achiziție de 2.099 lei și vine în două variante de culoare, pe alb și pe negru.

28sx99l.jpg

Galaxy S4 Mini este fratele mai mic al lui Galaxy S4 și dispune de un display Super Amoled de 4.3 inch cu rezoluție 540x960 pixeli, un procesor dual-core Snapdragon 400 de 1.7 gHz, 1,5 gb memorie Ram, cameră de 8 megapixeli cu autofocus și led flash și o cameră secundară de 1.9 megapixeli. Camera foto principală este capabilă de captură video 1080p la 30fps. Telefonul mai vine cu WiFi, GPS, Glonass, Bluetooth 4.0, conectivitate infraroșu, accelerometru și o memorie internă de 8 gb, cu posibilitatea de a adauga un card MicroSD de până la 64 gb. De asemenea avem prezentă și ultima versiune a sistemului de operare Android, versiunea 4.2.2

Samsung Galaxy S4 Mini măsoară 8.94 mm în grosime, cântărește 107 grame și dispune de o baterie de 1900 mAh. Prețul este un pic cam piperat după părerea mea și nu s-ar merita achiziția în comparație cu Galaxy S4, care se vinde la un preț de 2.699 lei. Probabil prețul va scădea în următoarele luni. Voi ce credeți? Se merită achiziționarea lui Galaxy S4 Mini la acest preț? 

Edited by claudiu44

Are Snadragon 400 nu 600 că altfel nu mai avea sens S4 ;). Corecteză articolul. Achiziția nu se merită deloc, pentru că este prețul unui S3 de 16 GB nou, clar e doar o petardă care are doar rolul de a transforma într-o zoaie puturoasă ce a fost odată brandul Galaxy.

Da da e S4 Mini ;) e sculă pe basculă. Are un 4 la nume și merită cei 500 de lei în plus ;). Nu?? Probabil prețul o să scadă dar  nu îndeajuns de mult cât să fie atractiv. La banii ceruți pe el ai un Nokia 920 de la Germanos, garantat.

Sincer daca acum as avea 2,000 Lei nu cred ca mi-as cumpara un Samsung, orcum dar nici S4 mini cu specificatii

care nu merita peste 1,500 lei plus ca la un pret mai mic de S4 mini poti sa-ti iei S3 (vreo 1,600) care acum este un ''best

buy'' ,orcum acum brand-ul Samsung Galaxy S a devenit o mare familie de telefoane S4(Cel ''normal'' si cel Opta Core (aproape Opta core deoarece nu fuctioneaza toate ''core''-urile in acelasi timp)) S4 Zoom,S4Mini si cel rezistent la apa si praf .

Asa ca  eu  personal mi-as lua  mi-as lua un Nexus 4 sau  poate un One X ,in loc sa dau 2,000 pe acel Samsung .

Edited by Alex Toma

Si totusi cred ca se va cumpara.. Sunt multi fani Samsung care cumpara orice telefon nou aparut.. Cunosc cateva persoane care au de la iphone 2 la 5 doar pt. ca le colectioneaza.. poate asa are si Samsung.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4 Beta

S4 mini e bun ca al doilea telefon. ;)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Bun poate ca este ,dar nu si merita pretul pentru ce are de oferit .

Probabil pentru că e adus neoficial. Habar n-am de ce marii retaileri din on-line-ul românesc se grăbesc să aducă cel mai repede telefoanele nou lansate. Stați bre ușor că românul vrea preț mai mic și pentru asta poate să aștepte luni sau ani buni (eu). ;) Vând de atâția ani la noi și încă nu ne cunosc psihologia, ce pișicheri....

Aceste telefoane s4 mini si zoom mi se pare niste esecuri   in materie de gadget-uri.Daca s4 mini nu-si merita nici macar 1400 lei,zoom arata ca un "mutant" arata extrem de prost,nu se compara cu galaxy camera care chiar este o super camera design foarte bun!

Edited by choseno21