Clicky

Jump to content

Vreau să cumpăr un Nexus 4, un site de încredere?

tudy23

Recommended Posts

Din ce am observat procesoarele noi de la Qualcomm sunt overclock-uri la S4 Pro (S600-are 1.7/1.9 iar S800-are 2.3 care e cam maximul la S600). Pana ieri mi se parea ca N4 e extrem de slab dar se pare ca mam inselat rau, vad ca poate face multe si bune, pacat de camera si de memoria mica.

Nu.S4 Pro merge pana la 1.7 stock.Mai mult poti obtine cu custom kernele dar nu e stabil.S600 poate fi considerat un upgrade la S4 Pro.Are o arhitectura mai noua care ii perminte operarea la frecvente mai mari.Am vazut un video cu overclock la HTC One, maximul absolut era in jur de 2 GHZ, mai sus incepea sa dea crash-uri. S800 e cu totul o alta mancare de peste. Arhitectura mult superioara care perminte operarea la frecvente mai mari si un GPU total nou.

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk 4 Beta

Edited by Mihnea

Deoarece nu are avantaje majore fata de Nexus 4. Are memorie mai multa si o camera cu o rezolutie mai mare. Nu prea fac poze atat de des incat sa conteze. Designul imi place mult mai mult la Nexus, suportul XDA iarasi sisuportul Google prin update-uri rapide este un punct forte. Telefoanele in rest sunt practic identice.

Din ce serie face parte al tau? Al meu e 302K si are acele mici protuberante si camera putin modificata. Am vazut pe XDA ca unele telefoane 304K nu ar fi revizuite. Dubios..

Sa il stapanesti sanatos! :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

@LV23 folosesti telefonul cu softul stock?

Da. Daca vrei sa primesti actualizarile OTA de la Google trebuie sa ai acest soft. Nu prea ma intereseaza alte ROM-uri.

Cu Galaxy Nexus am fost nevoit sa scriu alt soft (tot de la Google - versiunea yakju) deoarece softul care il aveam era ceva specific Vodafone (yakjuxw) iar actualizariile veneau mult prea tarziu (2-3 luni).

Cel mai complet review pe care l-am vazut pana acum - dar si cel mai lung: 

(poti viziona capitolul care te intereseaza alegand din descrierea acestui videoclip)

Felicitari pentru alegerea facuta, 

Am cumparat din cluj de la quickmobile. Este superb, seria e 305k si are acele perturbante. Acum ii caut o folie fata/spate. Deocamdata il tin in cea cu care a venit pentru ca imi e mila sa il zgarii :). Cei care mai aveti, ce folii folositi? ceva accesorii? huse?