Clicky

Jump to content
Claudiu Sima

Cosmote lansează cartela MTV Mobile

Recommended Posts

În cursul zilei de azi am primit un sms prin care cei de la Cosmote anunță cartela MTV Mobile, care îi va lua locul cartelei Frog actuale. Mesajul sună astfel :  Începând din data de 19 decembrie 2013, comunitatea Frog va deveni comunitatea MTV Mobile powered by Cosmote. Poți migra înainte de această dată la MTV Mobile sau dacă nu vrei să fii membru al acestei comunități, poți migra la Cartela Cosmote.Mai multe detalii la 1234 sau pe www.cosmote.ro.

post-48-0-14369900-1372275875_thumb.jpg

Din câte reiese din mesajul de mai sus, beneficiile cartelei Frog vor fi valabile până pe 19 decembrie 2013. Noua cartela MTV Mobile oferă un serviciu exclusiv pentru utilizatorii iOS și Android, serviciul MTV Under The Thumb, un portal ce conține cele mai renumite show-uri MTV, cu peste 300 ore de conținut video. România este a 6-a țară unde se lansează cartela MTV Mobile, alături de Polonia, Germania, Belgia, Olanda și Elveția.

Momentan cartela Frog este una din cele mai accesibile pentru utilizatorii pre-pay oferind comunicare nelimitată cu cei din grupul frog, 3000 de minute, 3000 de mesaje cu utilizatorii cosmote, 75 minute naționale și 75 mesaje naționale pentru doar 5 euro credit lunar. De asemenea la cartela Frog beneficiezi și de trafic internet nelimitat. Printre plusurile cartelei MTV Mobile se numără dublarea minutelor și mesajelor naționale, care vor fi în număr de 150 iar ca minusuri putem considera faptul că traficul de internet nu mai este nelimitat, avem la dispoziție doar 150 mb, iar minutele în Cosmote au scăzut la 150 față de 3000, cât oferă în prezent cartela Frog. Extraopțiunea va costa 5.5 euro credit lunar.

sursa : MTV.ro

Edited by claudiu44

150MB ? in 2013? Asta nu este o oferta... mai ales plecand de la oferta initiala de trafic nelimitat.

http://www.mtv.ro/stiri/evenimente/premiera-in-romania-mtv-si-cosmote-lanseaza-aplicatia-mtv-mobile-under-the-thumb-descopera-o-noua-lume-mtv-afla-detalii-aici

Edited by LV23

Corect. Minutele in Cosmote nu exista sau nu au fost mentionate. Ce sa fac eu 150 de minute si MB? Am 300 MB pe care ii consum inainte de sfarsitul luni...

Corect. Minutele in Cosmote nu exista sau nu au fost mentionate. Ce sa fac eu 150 de minute si MB? Am 300 MB pe care ii consum inainte de sfarsitul luni...

:) Initial am crezut ca te referi la minutele nationale incluse. Apoi am vazut ca si in retea exista tot 150 minute - asta dupa ce am citit stirea pe mtv.ro. Oricum oferta e slabuta dar cine stie poate e cineva interesat de serviciul MTV Under The Thumb.