Clicky

Jump to content
Mihnea

Autonomia smartphone-ului sau a tabletei tale

Recommended Posts

Din păcate G3 nu are așa autonomie, îl trage foarte mult în jos rezolutia ecranului.

In rest este un telefon super bestial ;)

6a9e6ema.jpg

u3atygud.jpg

ma7aneju.jpg

ere2a6yd.jpg

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Nu pot spune și eu asta cu G3.

Consumă ecranul de rupe.....mama lui de rezolutie....

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Ms Feri. Mi-ai confirmat ceea ce bănuiam. Ecranul rupe bateria pe g3. Cochetam cu ideea de a-mi lua și eu unul însă ajung la același consum pe care îl am cu s4.

Deja am văzut pe xda mod de a face ecranul doar FHD, iar autonomia bateriei a crescut enorm, adică se ajunge la peste 6 ore SOT ;)

Sunt curios la Note 4 cum va fi viața bateriei.

Luni voi intra în posesia telefonului comandat de mine, și voi începe cu root și modari. În rest chiar nu am ce să-i reproșez, merge impecabil. Iar pe partea de design este super. Ecranul la fel dar are un dezavantaj......consum de baterie cu nemiluita.......

Chiar și cu acest dezavantaj.....recomand acest telefon ;)

Sent from my Toshiba Tablet

Nu am de ce sa ma plang. Eu majoritatea timpului stau pe wifi/3g(wifi 35%, 3g 65%), si nu doar pe tapatalk facebook. De obicei am deschise whatsapp, snapchat, facebook, facebook messenger, tapatalk si cateodata si ask. Asa priind eu doar 5-6h maxim de SOT. Daca as sta doar pe facebook si tapatalk pe wifi cum sta Vlad Paul, as prinde si eu 7-8h. M.am impacat cu ideea asta de mult . plus ca mesajele nu lipsesc, ele mai tot timpul. 😀😀😀😀😀😀

Nlp location receiver service e un serviciu al google play services care ține activ telefonul deoarece by default se actualizează la fiecare 60 de secunde. Cu disable services(root) îl poți dezactiva complet și încă îmi merg toate la telefon. Nlp unbounce ce face? Am auzit că mărește timpul de refresh la 240 de secunde. Ä‚la e? Sau poate e altul..