Clicky

Jump to content
tudy23

Imagini noi cu LG Optimus G2 ne dezvăluie noi detalii despre smartphone

Recommended Posts

Următorul flagship al celor de la LG își face apariția din nou pe internet. După ce luna trecută am putut vedea, prin intermediul contului de twitter @evleaks, o fotografie cu Optimus G2 iată că astăzi același cont al rețelei de socializare ne aduce noi imagini în premieră. Aceste imagini se pare că fac parte dintr-o prezentare a terminalului.

gsmarena_001.jpg

Marginile foarte subțiri ale telefonului sunt confirmate, iar în plus putem observa două butone pe spatele terminalului, probabil folosite pentru funcția de zoom a camerei. În imagini mai vedem că terminalul se numește LG G2, renunțându-se la numele Optimus. Se spune că noul device va veni cu SoC Snapdragon 800, unul dintre cele mai puternice existente și cu un ecran 1080p. Nu se cunosc încă alte detalii.

Lansarea sa este așteptată pe data de 7 august, în cadrul unui eveniment organizat la New York.

post-10944-0-03458100-1372223631_thumb.jpgpost-10944-0-35121500-1372223631_thumb.jpgpost-10944-0-65271400-1372223631_thumb.jpg

Sursă: Evleaks

Edited by tudy23

Am publicat articolul.

Am corectat 2 greseli si am adaugat "ajustare volum langa zoom".

Cele 2 greseli sunt "butone" si "Marginile foarte subțiri ale telefonului sunt confirmate, iar în plus putem observa două butone pe spatele terminalului". In loc de terminalului am trecut "spatele acestuia". Odata ce l-ai numit telefon intr-o propozitie, nu trebuie sa-l mai faci si terminal, pentru ca e evident ca tot despre el vorbim.

Intreb, ca nu sunt in domeniu "Snapdragon 800, unul dintre cele mai puternice existente". Nu e cel mai puternic ? Nu ca as vrea sa cumpar, dimpotriva ;)

Așa zic și eu ca e cel mai puternic.Exynos Octa iese din discuție, mai ramâne Tegra 4.Vom vedea cum se descurcă în practică.Sper ca LG sa facă și Nexus 5 și să aibă la bază G2, cum a fost anul trecut și cu Nexus 4.Daca va fi așa, anunț că îl cumpăr :D

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk 4 Beta

Edited by Mihnea

Tegra 4 a scos cele mai bune rezultate in teste. Exista deja pe Nvidia Shield, ce l-am vazut la MWC si intr-o prezenare la un eveniment Nvidia din Romania acum cateva saptamani. Zic ca formularea e mai corecta asa.