Clicky

Jump to content

Recommended Posts

sal

cum pot aranja icoanele de pe paginile display-lui in ordinea care vreau eu,

cum instalez o chestie imi pune icoana unde vrea telefonu.

are ultimul update oficial,nu are root.

ms

da,dar asa sunt pe ecarnul principal, am uitat sa specific ca dupa ce intru in meniul telefonului vreau sa le aranjez in pagini diferit de cum le pune telefonul

Unde anume vrei tu să muți icoanele alea?

Sunt două ecrane la smaturi, unul care aparține launcher-ului și în care poți muta icoanele unde vrei tu, în aceeași pagină sau în pagini diferite și unul care nu aparține launcher-ului, și dacă nu greșesc, de numește dock sau deck, nu știu sigur. Pe acesta din urmă nu știu să se poată muta icoanele.

Dar nici nu e nevoie, în mod normal trebuie să lucrezi cu ecranele launcher-ului.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

in "meniul telefonului" aplicatiile sunt instalate alfabetic. ATAT. nu ai nici o posibilitate de modificare a ordinii acestora.

solutia este pe ecranele "laterale" adica nu pe cel de home sa iti faci directoare cu aplicatiile utilizate mai des.

despre cum se fac directoarele... acestea NU se fac... ci "apar" atunci cand muti TU doua icoane ale unor aplicatii una peste alta. aplicatiile nu se vor contopi ci vor crea impreuna un director in care ulterior vei putea trage si alte aplicatii...

succes!

Cred ca virgula colegul este in situatia urmatoare: are activ ecranul din mijloc, ca ala e implicit. Cand instaleaza ceva, ii apare shortcut-ul (ca sa vorbim pe windowsuieste) in acel ecran, pentru ca ala e cel activ. Sau, cand tine apasat pe aplicatie (in "meniul telefonului") ca sa faca shortcut-ul, Android il pune tot pe ecranul din mijloc, tot pentru ca este cel activ in acel moment.

Ca urmare, daca vrei sa-ti apara pe ecranul al doilea din dreapta, intai il activezi si apoi instalezi sau te duci in "meniu" si tii apasat. Sau, daca ti-a aparut deja in ecranul din mijloc, tii apasat si tragi de el pana in marginea din dreapta sau stanga, nu ridici inca degetul si ti se activeaza ecranul din dreapta sau stanga, ridici degetul et voila. Daca vrei sa o faci peste 2 ecrane mutarea, repeti dupa prima mutare chestia cu dusul pana in margine. Daca, ducand in margine nu-ti mai apare inca un ecran, inseamna ca ai ajuns la capat. Ti s-au terminat ecranele, cu alte cuvinte  :D

ah... am uitat!

in google play mergi la settings si debifezi auto add widgets.

si atunci NU ti le va mai pune pe "desktop"

Cert este că pe coleg nu prea îl interesează foarte tare, altminteri ar fi explicat mai clar ce vrea, că stăm câțiva aici și ne dăm cu părerea.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2