Clicky

Jump to content
Feri

LG Optimus 4x HD

Recommended Posts

Optimus 4x cred ca este mai greu de gasit pe la magazine,dar Nexus se gaseste,si probabil zilele astea va intra si Optimus G la Orange.

Incepand de astazi a intrat in dotarea familiei un LG Optimus 4x pe alb. Ca si prima impresie...super. Cel putin pe parte de design si calitate materiale este cu mult peste Note-ul meu, iar ecranul este bestial.

Ruleaza 4.1.2 oficial. Ramane de vazut cat pot sa ma abtin.....sa nu ma bag in el  :)

20131109_184927.jpg

20131109_184936.jpg

Multumesc,telefonul este pt fata mea care sambata viitoare isi serbeaza ziua de nastere. Eu demult urmaresc acest model, chiar daca deja sunt modele mai performante. Ideea este ca trebuia sa ma incadrez intr-o suma,telefonul este SH,dar intr-o stare foarte buna(nota 10) si mai are garantie pana in 05.2015 la Quickmobile. Pretul cu care l-am cumparat....800 lei.

De ce am ales SH? Pt ca fata este la scoala...si inca nu trebuie telefoane foarte scumpe. Data trecuta si-a uitat telefonul la scoala(Nokia C3) si culmea ca a doua zi l-a primit inapoi....

Daca era un S3 sa ceva mai fitos, sigur nu il mai primea....

PS.Chiar daca telefonul meu personal este un Samsung....eu tot fan LG raman.

Tocmai. Vedeti ce bune sunt Nokia ? Daca il uiti la scoala, il primesti inapoi. V-am zis eu ca o sa plangeti dupa Nokia :))

Sincer, pe mine ma intereseaza parerea ei, ca am si eu de facut un cadou in decembrie, in aceleasi conditii de sex, varsta si buget  ;)

@Innoxius

Și eu am ținut cont de părerea ei.... sa fie alb și să meargă jocurile pe el. Iar Tegra 3 rulează cam orice joc.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Tegra 3 am eu pe tableta si jocurile functioneaza bine, unele mai bine ca altele, in functie de cat de bine au fost optimizate. O sa poata juca si DeadTrigger (1 sau 2). E important sa aiba spatiu suficient sa le instaleze.

Tegra 3 am eu pe tableta si jocurile functioneaza bine, unele mai bine ca altele, in functie de cat de bine au fost optimizate. O sa poata juca si DeadTrigger (1 sau 2). E important sa aiba spatiu suficient sa le instaleze.

Din care 12 GB disponibili ;)

Ma refeream la ce spunea Mihai. Ziceam doar ca este loc, are de unde.

Corect ;)

La tabletă tot 16GB am și am instalate NFS MW, Asphalt 7,Asphalt 8,Riptide Gp....... și ceva jocuri de ale fetei și încă am spațiu.

Sent from my Toshiba Tablet

Please help.....

M-am uitat la kernel wakelock si am observat ca "baseband_xmm_power" ruleaza de nebun.

Ce reprezinta?

Am mai auzit de el. E o problema ce tine de Tegra 3 in sine, sunt zeci de pagini pe XDA cu problema asta fara nicio rezolvare. Am vazut ca se manifesta prin 20, chiar 30% battery drain. E prezent si pe kernelul stock, iar factory reset nu rezolva nimic...

Culmea, tableta mea este tot cu Tegra 3 și nu apare acel wakelock.

jyja9uny.jpg

Sent from my Toshiba Tablet

Culmea ca acel proces...cand isi face de cap...cand nu...

Apropo, am root-at telefonu' cu metoda de mai sus.

Am de aproape 2 săptămâni 4X și abia acum am văzut că avem topic dedicat lui. :D

Îmi place design-ul, nu arată a telefon de 3 ani și cu siguranță arată mai bine decât S3-ul și e bine că nu-l recunoaște lumea că nu a fost așa popular. Un mic dezavantaj al lui (in 2015) este ram-ul. Cam puțin 1 gb de ram dar dacă ești chibzuit merge.

Al meu se încălzește, poți prăji ouă pe el dar nu se restartează. Urmează să-i cumpăr o baterie nouă că actuala prinde cu greu 1 oră de ecran.

Îl am de la un văr, i-am dat walkmanul cumpărat cu 50 de lei. Avea display-ul spart, l-am doctoricit. Am cutia intactă cu cărticele și tag-urile nfc nedeslipite + incarcator și căști. :D Bonus 3 huse de silicon și folie pe ecran. Cu excepția unui mic semn pe o bandă argintie telefonul e ca nou.

Și pentru că vărul meu e vărul meu, mi-a pus și bonul de casă de la cumpărarea telefonului, să poată să-mi "scoată ochii" că i-am dat walkman de 50 de lei pe telefon de 299 de euro. :)))

post-13813-0-97890700-1433353583_thumb.jpg

post-13813-0-23592300-1433353594_thumb.jpg

post-13813-0-95721400-1433353605_thumb.jpg

post-13813-0-49246800-1433353617_thumb.jpg

post-13813-0-64649000-1433353630_thumb.jpg

post-13813-0-33386100-1433353662_thumb.jpg

post-13813-0-99192700-1433353698_thumb.jpg

post-13813-0-09589200-1433353713_thumb.jpg

post-13813-0-75575800-1433353722_thumb.jpg

post-13813-0-17275000-1433353749_thumb.jpg