Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Samsung Galaxy S4 versus iPhone5/Android versus IOS

Recommended Posts

M-am suparat eu... cum nu are nimic? S4 a revenit pe calea buna a designului, cu S3 mi se pare ca au derapat facandu-l asa rotunjit, S4 e numa bun, sta excelent in mana.Mie imi place S4 si o spun la modul sincer, am avut ocazia sa butonez zile intregi One-ul, dar cum a zis si Feri, parca tot mai bun e S4.Vad ca va puneti sperante foarte mari in Note 3 ca o sa fie diferit, eu nu prea cred ca o sa difere foarte mult la design, ceva retusuri, exact ca in cazul lui S4, tot au sperat multi ca o sa fie ceva minune d.p.d.v. al design-ului...Daca Note 3 va avea dimensiunile lui Note 2, el va fi urmatorul meu telefon....

Păi nu prea ai de ce să te superi, pentru că diferențele dintre 3 și 4, la design, nu sunt deloc de substanță.

Adică nu e deloc un alt telefon.

Åži da, și eu cred că note 3 va fi un 2 foarte puțin modificat. Dacă va fi așa, m-au pierdut de client.

Că va fi din plastic, nu am nicio îndoială, dar să-l facă naibii diferit. Că nu cred că forma actuală e singura formă de pe planetă.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Din experienta cu Samsung....daca ne luam de precedent Note 2 a excelat puternic fata de S3 atat hardware cat si design.

Cred ca si Note 3 va fi mai deosebit fata de S4.Sa nu uitam ca S4 s-a inspirat mai mult de la Note 2 decat de la S3 ca si design ;)

Din start daca vine cu procesor peste 2.x Ghz si 3GB de RAM + ecran full hd ,deja este ceva.In privinta lag-ului daca nu se va lucra la TW tot asa o sa fie.

Eu personal consider ca adevaratul flagship la Samsung este seria Note.Daca gresesc rog sa ma combateti cu argumente ;)

Nu greșești deloc, note este și va fi mereu flagship-ul de la samsung, doar când spui că nu semănă cu s3-ul greșești. Cum anume a excelat note 2 la design?

Un amic de al meu are s3 alb și e aproape la fel cu note2-ul meu. Faptul că sunt colțurile mai nu știu cum, nu cred că înseamnă mare diferență, ba mie chiar mi se pare insignifiantă.

Guest Deio

Da, asa este, Note e Cayenne si S4 e Touareg, sau Hyundai/Kia, Skoda/WV, etc :)

Note va fi mereu peste Sx, pentru ca si iese cu 5 luni mai tarziu si este pozitionat unei nise de cumparatori fanatici (noi incluzandu-ne :)) ) care vor ecran mai mare, stylus, functii premium, etc.

Nu greșești deloc, note este și va fi mereu flagship-ul de la samsung, doar când spui că nu semănă cu s3-ul greșești. Cum anume a excelat note 3 la design?

Un amic de al meu are s3 alb și e aproape la fel cu 3-ul meu. Faptul că sunt colțurile mai nu știu cum, nu cred că înseamnă mare diferență, ba mie chiar mi se pare insignifiantă.

Ma bucur ca ai deja Note 3....cu toate ca inca nu s-a lansat  :)

Acum sincer,uitate la un S3 si la un Note 2.In principiu sunt pe acolo dar Note 2 arata mai frumos.Ca exemplu uita-te la butonul home la ambele modele si dupa aia mai vorbim.

Sora mea are S3 pe alb.......deci am avut cu ce sa-l compar......

:P:p:p

Foarte tare, nici ăia de la samsung nu-l au încă. O să modific.

Åži eu exact aceeași situație, s3 și note2, ambele albe.

Da, sunt diferențe, dat când spui că două telefoane sunt diferite, trebuie să fie cum suntem eu și tu, adică deși avem aceeași anatomie, nu semănăm deloc. Asta înțeleg eu prin a fi două telefoane diferite, nu un buton și niște colțuri.

Daca la nivel hardware probabil va fi mai bun ca S4, nu stiu ce functii premium ar mai putea adauga cei de la Samsung. Eu cred ca au epuizat sacul de gimmicks cu S4. Sau cine stie, poate Note 3 va avea functia de a scoate hartie igenica prin portul USB, atunci cand te afli pe tron :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

As fi vrut si eu un alt design, dar cum n-am avut S3, sunt relativ multumit ca nu e similar cu S2 la aspect. Mai mult ca sigur din 2014 vor schimba designul, dar ca material cred ca tot la plastic vor ramane. Samsung e cea mai plictisitoare companie din punctul de vedere al designului, pentru ca au tone de telefoane de la low budget pana la high-end cu acelasi aspect. Nu cred sa existe alta companie care sa aiba atatea telefoane trase la xerox.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ba da, uită-te la LG ;)

Tot koreeni sunt.......

Nu mi se pare ca LG a abuzat de acelasi design la toate terminalele.Optimus G e diferit de G Pro cu mult, doar seria L seamana.Cand dincolo la Samsung si tabletele seamana cu telefoanele.Vezi Note 8 si nou anuntatele Galaxy Tab.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

La cât de FAN "LG" sunt..... pot spune ca de la Optimus 2x cam toate seamănă intre ele ;)

Adevarat Optimus G nu mai este....... chiar asa de identic, iar G Pro mai mult seamănă cu Note 2 ;)