Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Pai avand o singura sala, ce credeai ca ruleaza in perioada asta? Normal ca Star Wars, sa faca si ei ceva banuti. Doar n-or rula Pokemon.

Sent from my LG G3-D855

Puteam merge la un cinematograf cu mai multe sali..sunt cateva in Ploiesti , dar nu vreau sa dau prea multi bani pe asta...eu sunt genul care prefera sa se uite pe telefon..nici la televizor nu ma uit la filme , desi am mini PC Android conectat la televizor..

Am vazut sute de seriale si filme pe telefon..

Sent from my LG G3-D693N

Am mai discutat despre asta.. Am incercat acum o luna sa ma uit la film pe TV.. Parca pierd din detalii.. Nu stiu de ce.

LE: Probabil pentru ca nu ma mai uit la TV de peste 3 ani.

Sent from my LG G3-D693N

Eu care ridicam in slavi salile din baneasa pentru scaunele foarte confortabile pentru ca sunt late si se lasa pe spate.

La star wars am stat pe locurile premium,tot in baneasa(platesti 4 lei in plus) si stai ca un rege,scaune de piele,se lasa pe spate foarte mult si perna de la fund se duce in fata. Nu vad rostul sa mergi la VIP unde dai de 10 ori mai mult si stai pe canapea sau fotoliu mai fancy dar e tot aia. 

Am vazut star wars in sala Ultra Dolby Atmos(un fel de imax) pe scaune premium cu 26 lei la 3 zile de la avanpremiera,eu spun ca a meritat :-??

@scootch98 in bucuresti la o sala normala,indiferent de cinema biletul redus de student/elev este 16 lei. In cinemaurile clasice cu o singura sala sunt undeva la 10 lei sau mai ieftine. Daca mergi de orange film dai 15-16 lei pe 2 bilete si iesi si mai ieftin. Parca au orange film si in ploiesti la 1-2 cinemauri.

Bleah , sunt introvertit si nu-mi plac locurile aglomerate , cu multi oameni , prefer sa vad un film cu un/o prieten/a acasa sau sa merg la un film unde nu e prea multa aglomeratie.

Am fost , la insistentele celui mai bun prieten..la Fast and Furious 7 , sala plina , nu m-am simtit bine.

Tot cu el am fost la Let's be cops.. Doar vreo 6 oameni in ditamai sala , acolo m-am simtit super bine.

Sent from my LG G3-D693N

Asta asa sa incheiem ca aici se discuta de filme :D faptul ca te gandesti la ei si nu esti atent la film este alta poveste :-?? Trebuie sa te deconectezi si sa traiesti acolo filmul :-?? Singurele momente neplacute pentru mine au fost cand m-a lovit nevoia de wc la jumatatea filmului si m-am tinut o ora dupa 1,5L de suc :)) aia senzatie neplacuta :-ss

Aglomeratia cred ca nu-i place nimanui dar in sala fiecare e pe locului lui si nu deranjeaza nimeni pe nimeni:-?? Eu oricum evit sa merg mai devreme de ora 8 la cinema ca sa nu dau peste familiile cu copii sau adolescenti zgomotosi si redusi. :D In principiu filmele de la 9-10-11 sunt foarte linistite si sala mai tot timpul e goala pentru ca multi dorm sau le e lene sa plece la ora 1-2-3 noaptea de la cinema :))

From Xperia Z3C with text.

Edited by S.Silvan

Mie mi s-a parut de 7. Lung (ca de altfel toate filmele astea noi, lalaie actiunea timp de 2 ore si 40 min) si nicidecum de Oscarul pe care il vaneaza Leo al Caprei. E parerea mea neavizata, bineinteles

Sent from my LG G3-D855

L-am vazut(The martian) , 8/10.

Stia el cate ceva , dar nu fizica..probabil se referea la cei de pe Pamant... Oricum , tot vaca ramane.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Am vazut, revazut ceva din viata mea, un film despre dorinte, aspiratii, relevatii, ce ar fi fost fara, nu stiu, insa mi-a placut, nu cred ca e cineva sub 35-45 ani sa nu fi vazut un film pe video...asa dar Chuck Norris Vs Communism, este filmul documentar care a amintit despre ceva simplu fara de care nu exista viitor :)

http://m.imdb.com/title/tt2442080/

Nota mea 9

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Saving private ryan. Totul a fost la înălțime, Spielberg când iese din zona lui de science fiction o face foarte bine.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Amelie (aka Le destin fabuleux d'Amelie Poulain) un solid 10 din 10. Prietena nu văzuse filmul și ea este francofonă prin prisma meseriei. Am folosit Netflix prin Smartflix, cu titrări în română, apropo.

Smartflix are la bază engine web de Chromium. Pe Chrome, Chromium sau oricare alt player care le folosește engine-ul (cum e Smartflix), titrarea se introduce cu combinația de taste CTRL+ALT+SHIFT+T pe Windows și cu Control-Option-Shift-M pe Mac. Am testat pe Windows fără Super Netflix (add-on-ul pentru Chrome) și a funcționat. Add-on-ul simplifică doar adăugarea și permite schimbarea calității stream-ului, care nu e neapărat utilă. Le-aș cere celor de la Smartflix să se uite pe codul sursă al add-on-ului de Chrome și să vadă dacă pot implementa și ei așa ceva, dar e prea mult. La un moment dat mergea să fie afișat un fel de meniu ascuns folosind M în loc de T în combinația de taste de mai sus, dar s-a scos opțiunea (sau a fost blocată). Măcar merge să adaugi așa.