Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

The Maze Runner - nu inteleg mai nimic...

Let's be cops - Let's not (are cateva faze amuzante)

The maze runner a fost ok. SF . Si-au facut intrarea si pot continua asa la nesfârșit ca ar deveni plictisitor. Sper ca următoarea serie sa fie si ultima. Dar a fost plăcut si e ok de vizionat

The Drop - exceptional.

PE bune?!!!

The drop. Nu ai zice ca are vreun viitor până spre final cand iti schimbi părerea si iti dai seama ca e facut bine si profund

Edit Mihai: nu mai posta de trei ori la rand. Ti-ai editat o data posturile, puteai sa le editezi din nou.

Edited by Mihai
Postari consecutive multiple

American Sniper. Inca doua ore pierdute din viata. Primul film de Clint Eastwood care nu-mi transmite altceva decat o noua mare greață legata de propaganda lor si de modul cum incearca sa-si mai faca rost de carne de tun. Si asta e pe lista Oscar ? Unde sunt vremurile cand castigau diverse Oscar-uri The Deer Hunter, Apocalypse Now sau Platoon ? Cat de jos se poate cobori o cinematografie care a dat Coming Home sau One Flew Over the Cuckoo's Nest ? De ce despre Vietnam au spus ce au vrut si despre Iraq spun ce se vrea ?

John Wick, 1 din 10. Probabil cel mai mizerabil film din viata lui Keanu Reeves. Cred ca a avut mare nevoie de bani de a acceptat sa joace in filmul ala

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

La fel și despre Joc periculos... Il transformă pe Statham în ariciul Sonic sare, face tumbe și se bate... Yackhh

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Kali

John Wick, 1 din 10. Probabil cel mai mizerabil film din viata lui Keanu Reeves. Cred ca a avut mare nevoie de bani de a acceptat sa joace in filmul ala

Un regizor care a crezut ca orice film cu "pușcături" si scatoalce e un John Woo sau un Luc Besson.

Macar Statham mereu a jucat in acelasi gen de filme, dar la Keanu chiar nu ma asteptam sa joace in filme d-astea fara niciun fir narativ. Cum sa faci prapad in stil Rambo/Matrix pentru ca ti-a omorat unul catelul? Beat mort scriam un scenariu mai bun ca ala.

Mi s-a părut că Keanu a cam ruginit. Deh, trec anii peste toți chiar și peste el. Dar acesta nu este un film de acțiune ci o varză, un ghiveci umplut cu toate clișeele. Nu trebuie să fii critic avizat de film ca să-ți dai seama de aceste lucruri.

Nu ma uit des la filme, nu știu actorii, dacă un film anume m-a făcut sa ma simt bine pe tot parcursul filmului, ma declar mulțumit.

Nu stiu daca nu mi-a plăcut filmul pentru ca am citit aici criticile aduse sau chiar a fost slab :). Slabut intr-adevăr si il compar cu Equalizer.

Merita văzut? În Plex are 3 stele din 5. Am făcut azi curat prin PC. S-au adunat 350 de GB de filme, toate transmise prin Chromecast. Majoritatea au de la 7GB în sus, cel mai mare a avut 21. Jucăria aia face toți banii. :D
43c9c4b517e90851215ace47e81ef45d.jpg

Nu l-am vazut, ma gandeam sa-l vad si eu. Oricum din trailer e fantasmagoric, nu ca "original book Moses" n-ar fi la fel de fantasmagoric, dar cred ca n-a avut atatea efecte speciale

The War Game (1965)

Ca tot e la moda. Pentru cei care cred ca razboiul e solutia. Cu toate ca a fost produs de BBC, a fost interzis la difuzare pe TV. Pentru ca era impotriva a ceea ce spunea guvernul si anume ca se poate trai dupa un razboi nuclear. S-a distribuit in cinematografe si a luat Oscar.