Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

E cam lipsit de sens ,doar efectele sunt de el .

Nu pot intelege cum in Japonia era un monstru/doi/trei si nevastasa protagonistului habar n-avea dupa ce acel monstru aproape a distrus tot . A hotarat sa-l omoare pe Brian Cranston fara motiv , sa mai treaca timpul . Singurul lucru interesant a fost la sfarsit , in rest tot filmul am simtit ca toate actiunile realizate sunt foarte ample si lente .

A fost plictisitor si nu stiu la ce sa ma astept de la partea a doua . Totusi , efectele sunt foarte bune . Am vrut sa vad filmul mai mult pentru efectele 3D .

Trimis de pe tableta .

Eu zic că nu ai înțeles filmul, este facut după varianta originală din 1954 http://www.imdb.com/title/tt0047034/?ref_=nv_sr_3

Ai fost obișnuit de Michael Bay cu Transformers unde este numai acțiune mindless și multă, aici tensiunea crește treptat, filmul este făcut în stilul vechi.

nu știa nimeni despre monștri, era un secret, nu știu ăia de la conducere și vrei să știe o nevastă amărâtă ? Asta e dacă a murit Brian, sunt multe filme bune unde actorul principal o mierlește la final, pentru asta nu poate fi considerat filmul slab.

nu spun ca nu stia nimeni , spun de faza cand arata la televizor stirea cu monstrii si ea trece fara sa se uite . Consider ca a tras prea mult sa-l lungeasca , ar fi iesit un film de o ora daca n-ar fi facut asta , doar ca e prea plictisitor

. Nu , nu am fost obisnuit cu transformers ...nu prea imi plac SF-urile pentru ca in afara de efecte si o poveste nerealista nu ai ce vedea . Imi plac mai mult filmele din categoria crime , drama , mistery .

Trimis de pe tableta .

[Nu , nu am fost obisnuit cu transformers ...nu prea imi plac SF-urile pentru ca in afara de efecte si o poveste nerealista nu ai ce vedea . Imi plac mai mult filmele din categoria crime , drama , mistery .

Trimis de pe tableta .

Si in categoriile enumerate de tine e plin de "o poveste nerealista" ;)

Si e vreau sa citesc cartea, dar nu prea am timp, sper sa reusesc anul acesta.

Trebuie doar sa te apuci de ea. Nu o sa o mai lasi din mana, deci timpul va veni de la sine  :D

Nu prea mi-a placut Godzilla , mai ales ca 

Mr. White(Heisenberg) moare

, desi efectele sunt facute bine nu m-a facut sa ma gandesc prea mult la el ...mai mult m-a amuzat intrucat am reusit sa creez si un banc prost :) : Dupa filmul asta toti copii vor merge la McDonald's in fiecare zi spunand "cand o sa fiu mare , vreau sa devin Godzilla" . Deci , nu m-a facut sa-l revad cum m-a facut 3 days to kill , Mr Brooks , Ted sau seria American Pie .

Ps: Godzilla l-am vazut la cinema .

3 days to kill, l-am oprit dupa 15 minute can l-am vazut pe fostul dansator cu lupii cum tragea cu un amarat de pistol printr-un pod si chiar reusea sa omoare, votat nota 1 pe imdb.

Mr. Brooks, nu l-am vazut.

Ted, asa si asa, depinde de starea de spirit, in orice caz mediocru cel mult.

Seria american pie, ma uitam si eu in liceu, imi parea ok atunci, acum imi este rusine cand ma gandesc la ce ma uitam, penibil e putin spus.

Cred ca ai destule povesti nerealiste aici :D

Edited by n_iulian

Si SF si toate filmele au acel F = Fictiune. Chiar si filmele artistice facute dupa un caz real au o doza de "asa au vazut scenaristul si regizorul". Sunt SF-uri care pun greutate pe S, altele pe F.

3 days to kill - Ratings: 6,2/10 from 36.251 users Metascore: 40/100

Godzilla - Ratings: 7,1/10 from 134.048 users Metascore: 62/100

Nu sunt filme de Oscar, sunt de distracție după o zi obositoare de muncă, cu o bere, două, dar nici criticii și nici oamenii obișnuiți nu sunt de părere că "cel care dansează cu lupii" e mai dinamic acum la bătrânețe :))

Nu putem compara, ce îți place ție și ce îmi place mie.

Bine , nu le putem compara ...fac parte din categorii diferite .

Trimis de pe tableta .

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Am văzut X-Men, cel mai beton cu mutanții din toată seria (părerea mea). Recent am văzut V for Vendetta, un film oarecum interesant. Am încercat să mă uit la Călăuza dar chiar ca și student la filosofie tot parcă e prea greu de digerat.