Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Before and After

Parca cei doi actori principali ar fi putut mai mult. Mi-a lasat impresia ca nu au fost folositi la intregul lor potential. Oricum, ideea filmului (si cum a fost realizat) m-a facut sa ma intreb de cateva ori daca ma uit la un film american.

Recomand cu incredere District 9.

Storyline:Extraterestrii traiesc cu oamenii de 2 decenii.Insa acestia sunt la cheremul oamenilor.Wikus un agent MNU (organizatie guvernamentala care face experimente pentru a afla cum se poate introduce o gena ADN de extraterestru pentru a putea controla armele acestora) gaseste in casa unui extraterestru un lichid negru.Acesta este improscat cu el si incepe sa devina un extraterestru.Wikus va duce o lunga calatorie alatrui de Christopher(un extraterestru bun) si fiul acestuia pentru a-si recapata umanitatea.

Cotat cu nota:8

Edited by Clasic Costi

The girl with the dragon tattoo- un thriller despre investigarea unei crime ce s-a petrecut in anii 60. Actiunea se desfasoara, totusi, in perioada contemporana.

overclockit.wordpress.com-tehnologie pe limba ta

Eu am vazut filmul din 2011 si mi-a placut oricum. Nu pot sa il strice si actorii s-au descurcat foarte bine.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TG using Tapatalk

Originalul e mult mai fain. Eu le-am vazut in ordinea aparitiei si ultimul nu m-a impresionat, din contra. Prea hollywood-ish. Daca il vezi doar pe al doilea, da, merge. Si si mai bine sa le vezi in ordinea 2011 - 2009 :)

Tocmai am văzut Transcendence, a fost ok, 7/10 am votat și am mai văzut și Noah, Doamne ce penibilitate de film, abia am rezistat la el, nu e bun nici ca poveste biblică nici ca film de fantezie, nu uriașii de piatră au fost problema, înțeleg că era nevoie de o forță specială pentru a construi arca, personajele au fost fără chimie și când l-am văzut p-ăla cu aer de Twilight mi-a căzut fața, nota 2/10.

Un film ca Sorcerer 1977 care e despre unii care cară explozibil cu un camion prin junglă e de 1000 de ori mai frumos ca acestea două deși subiectul nu pare interesant inițial, execuția filmului este impecabilă.

The Grand Budapest Hotel 8/9 un film cum de mult nu am vazut, am plecat pentru moment din lumea cotidiana, chiar uiti de prezent, daca intri in timpul si locul desfasurarii filmului :)

http://m.imdb.com/title/tt2278388/

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Am văzut și eu Transcendence, idee foarte bună dar pusă în aplicare defectuos prin folosirea excesivă de clișee, din păcate. Se cunoaște că nu mai pot ieși din cercul vicios din care s-au băgat. Este la fel ca Watch Dogs pentru gameri, a promis mult și a dat exact nimic.

Need for Speed 2014 în schimb pe care l-am văzut recent chiar mi-a plăcut. Cu mici lipsuri și mici omisiuni dar totuși e film bunicel de vizionat.

Recomand " Impreuna din greseala " ( nu stiu cum se numeste in engleza, l-am vazut la cinema ), este o comedie buna

Trimis de pe Lumia 920

Am vazut Her. A fost asa cum mi-am imaginat :) Daca v-a placut eXisteZ sau Matrix (sau va plac filmele SF), va recomand cu caldura sa ma uitati la el.

Blended e tradus "Impreuna din greseala". E inca unul din nenumaratele filme ale lui Sandler cu Drew. I shall pass (thou shall not pass - fanii Lord of the Rings stiu).

http://www.imdb.com/title/tt0831387/

Godzilla - imi pare rau ca nu m-am dus sa vad acest film la cinema, am citit mai mult de rau despre film si cand colo surpriza, un film superb, pot indrazni sa zic ca acest film este cel mai bun film cu monstri uriasi facut vreodata, pe locul doi fiind Pacific Rim :D

Este filmat bine, slava Domnului ca regizorul nu a folosit imputita aia de tehnica de filmat shaky cam, muzica este buna, tensiune multa, suspans mult, actiune multa, Godzilla este aratat in imagini putin cate putin, apoi din ce in ce mai mult, asta te face sa fii din ce in ce mai atent si mai curios, ca o momeala, este adevarat ca pentru un film care se numeste Godzilla, nu prea il vedem pe acesta mult filmat, dar cand apare iti zbarleste pielea pe tine pur si simplu, este infiorator si impunator, CGI-ul este de nota 10 in acest film.

Practic regizorul a ales sa te faca sa-ti doresti sa fi vazut mai mult monstrul in film, e ca si cum ti-ar fi oferit o bucatica din cea mai buna ciocolata din lume, dar nu ti-ar fi dat-o pe toata ca sa te saturi si sa ti se aplece, astfel te face sa-ti doresti sa vezi inca o data filmul, fata de Transformers unde robotii sunt numerosi si iti sunt prezentati pana la saturatie vizuala de nu mai vrei sa vezi roboti niciodata.

Din partea mea a primit pe imdb nota 10/10, acesta este adevarutul Godzilla si.......oamenii din jurul lui cu scene si conversatii gen Twilight care sunt asa de inteligenti ca fac aproape mai multe pagube ca monstrii, dar trecem cu vederea acest aspect specific pentru Hollywood.

M-a impresionat pana la lacrimi prezentarea lui iulian, dar tot nu m-a convins sa pierd 5 minute din viata sa-l dau jos de pe torrent, daramite 1 ora jumate' sa-l vad. In schimb review-ul facut de iulian merita nota 10, chiar daca nu la Hollywood, ci doar pe mobilissimo.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk