Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Ma judeci mereu gresit, am zis ca a avut final nefericit, trist.

Asta nu inseamna ca nu mi-a placut, doar ca nu l-as mai revedea din cauza finalului.

Stai linistit ca in 25 de ani a mei am vazut mai multe filme alb-negru decat altii de 40-50 de ani.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tocmai ai dat definitia p...rn-ului

Andrei, mai e nevoie de ceva: niste nume. Daca pui un Jet Li, van Damme, Steven Segal si alti zburatori din astia, ca nu le retin numele pentru ca nu merita, succesul este garantat.

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti [emoji49]   Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Posted Images

Scuze, am inteles gresit.

Si nu te judec, nu as face asta niciodata, cu tine sau cu oricine.

Pur si simplu nu inteleg anumite lucruri si unul dintre ele este de ce se fac filme cu dansatori de balet si, mai ales, cum de mai exista consumatori pentru aceste filme. Dar asta este o frustrare personala pentru care sunt vinovat suta la suta.

Scuze inca o data.

Meser, Pacific Rim e doar un film de privit, nimic nu e de înțeles. Ca și toate filmele 3D, doar efectele sunt de el. Ideea ca nu sunt pentru oricine. E mai mult pentru cei care vor să-și încânte doar privirea.

e2yretab.jpg

O lista scurta cu ce as vrea sa vad în următoarele 2-3 luni. Deși nu am prea găsit informații despre câteva filme, The Dark Tower mi-a trezit puțin interesul, ca și Noah de altfel.

I, Frankenstein e un film de văzut atunci când chiar nu ai la ce te uita la TV. Povestea e buna, bugetul mic.

Bănuiesc ca ați observat genul de filme alese. Ceva propuneri? Merita sa mai adaug ceva?

Trimis de pe Nexus 5

Mihnea, 3D il aveam si eu. Si cred ca-l mai am.

Eu mereu am considerat ca arta, de orice natura ar fi ea, film, muzica, dans, pictura, you name it, trebuie sa transmita emotie, terbuie sa ma faca sa vibrez, sa ma prinda.

Din lista ta, am adaugat si eu zilele trecute vreo 3-4 filme care cred ca merita vazute. Sau cel putin asa pare.

Inca nu au aparut la calitate BD. Dar mai astept. Ca si asta e important, daca nu se vede un film super bine, nu pot sa-l vad.

Da, e Chromecast-ul ce l-am cumpărat anul trecut când a apărut pentru câteva zile disponibil pe Amazon pentru România. E montat pe TV-ul din living. Inițial am vrut să vizionez filmul de pe Stick, dar era mai mare fișierul de 16 GB și l-am urmărit prin Plex via WiFi streaming.

Legat de film mă așteptam să fie de o încărcătură emoțională mai mare, ceva de genul The Boy in the Striped Pajamas. N-a fost așa... E un film totuși bun.

Da, pe lista imi e hotul de carti si domnisoara christina...Am vazut Malavita si niste documentare despre daci: sunt fascinante amandoua. Le recomand, mai ales ca documentarele le vizionezi pe nerasuflate, iti schimba complet viziunea asupra trecutului, si iti dai seama ca atunci cand ai fost in scoala nu ti-a fost spus nici macar jumatate din adevar. De ce atata ignoranta, nu stiu...

N-am văzut un film de mult... Ziceti-mi și mie ceva filme cu sfârșitul lumii, ceva de genul.. Înafara de Ziua Z, 2012, The Day After Tomorrow..

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Edited by Gabi Gabi

Eu eram serios.. Filmul e genial, ma uitam la el împreună cu părinții când eram mic... Dupa părerea mea e un film genial.Daca nu l-ai văzut, merita sa îl încerci. :D

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.