Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

The Counselor, un film extrem de interesant cu un subiect de o realitate cruda si fara eroi.

Un film care ne demonstreaza ca alegerile in viata se fac cu mult timp inainte de momentele critice ..... chiar m-a impresionat.

Trimis de pe al meu UTOK700Q folosind Tapatalk

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tocmai ai dat definitia p...rn-ului

Andrei, mai e nevoie de ceva: niste nume. Daca pui un Jet Li, van Damme, Steven Segal si alti zburatori din astia, ca nu le retin numele pentru ca nu merita, succesul este garantat.

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti [emoji49]   Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Posted Images

Inequality for allhttp://m.imdb.com/title/tt2215151/, un docmentar despre cum au ajuns americanii unde sunt, cum putem sa-i depasim rapid :) de fapt cum sa facem sa nu-i intrecem in acest aspect...

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Edited by reflavius
  • 2 weeks later...

Am vazut si eu "Through the never", chiar 3D. A fost doar ok, pentru ca nu e documentar si nici nu e film, asta e parerea mea.

Am vazut si "The adjustment bureau". E un film superb, imbina un film de dragoste cu unul SF asa cum nu am mai vazut de mult timp.

Beyond the Gates (2005) primește de la mine nota 9,9.

Nu-l ratați dacă nu l-ati văzut :)

http://m.imdb.com/title/tt0420901/

Sent via BlackBerry Z30 using Tapatalk

Hotel Rwanda mi s-a parut mai bun.

We Were Soldiers

http://www.imdb.com/title/tt0277434/?ref_=nv_sr_1

Mai stie careva filme de razboi, dar doar despre Vietnam sau ceva prin paduri si razboi naval, sau cu o debarcare pe o plaja.

Platoon, Apocalypse Now, Deer Hunter

Dacă ai timp, ar trebui totuși să-l vezi... filmul este mai mult despre cealaltă latură a războiului, cea în care oameni nevinovați suferă și în care situațiile disperate cer măsuri disperate; este o poveste emoționantă, profund mișcătoare, care nu te va lăsa indiferent.

Cineva din familie, nu-mi amintesc cine, a văzut și recomandat Oldboy. Film greu! Se recomandă vizionarea.

Mănânci cai? Qashqai!

Is this beef? Of horse!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției