Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Va contraziceti degeaba, e ca si cum ai compara merele cu perele.

1. Statham, Arnold, Van Damme, sunt actori de filme de actiune, da, sunt actori, nu interpreti.

2. De Niro, Al Pacino, DiCaprio, sunt actori de filme de drama.

Cum sa explic mai pe romaneste ? Ei eu un talent pentru anumite roluri, care le sunt destinate, oamenii sunt de multe feluri, unii vor sa vada bataie, altii vor o drama.

Uitati un exemplu : Terminator, multi zic de Arnold ca ce mare lucru a facul el in film, dar nimeni un intelege ca simpla lui prezenta a facut tot filmul si el era singurul actor potrivit pentru a juca rolul unui robot din viitor. Daca nu intelegeti, imaginati-va ca era in rolul lui De Niro / Al Pacino / DiCaprio...... Vai mama vai ce comedie de film ar fi fost.

Asa puteti sa ganditi si invers, Van Damme in locul lui Al Pacino in Scarface......

In februarie o sa apara Robocop 2014, nu mai comentez trailer-ul.....dar o sa fac o comparatie intre cel vechi si cel din prezent si o sa evidentiez niste aspecte la aceste filme pe care nici nu banuiati.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tocmai ai dat definitia p...rn-ului

Andrei, mai e nevoie de ceva: niste nume. Daca pui un Jet Li, van Damme, Steven Segal si alti zburatori din astia, ca nu le retin numele pentru ca nu merita, succesul este garantat.

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti [emoji49]   Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Posted Images

http://www.imdb.com/title/tt2312718/?ref_=nv_sr_2

Recomand un film cu Jason Statham, un film facut dupa o carte si cu scenariu scris de Sylvester Stallone, are putina actiune dar povestea este captivanta.

Homefront.

Edited by n_iulian

Intre timp am vazut si eu  12 Years slave si imi pare rau ca m-am grabit si l-am vazut online, pierzand din experienta de sunet si lumina pe care ti-l poate da un film. Ar fi trebuit sa astept sa apara full hd pe  canalele cunoscute.

Da. Să nu uităm că sudul țării e sub zăpadă și accesul la cinematografe e dificil.

Mănânci cai?

Qashqai!

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

http://www.imdb.com/title/tt2017038/?ref_=nv_sr_1

All Is Lost - este cam asa : multa apa + om + barca = 1 ora si 45 de minute de film din care 1 minut si 15 secunde se vorbeste, in rest il privim pe omul nostru cu mananca o conserva sau cum da cu mopul.

Cast Credited cast: MV5BMTk1Nzc5MzQyMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjQ5 Robert Redford ...

Daca iti place apa si barcile atunci filmul e bun, nota 9/10 din partea mea, un film despre instinctul de supravietuire.

Edited by n_iulian

Husk 2011 ,horror.

Daca va plac filmele de genul,merge bine unul d'asta la 1 noaptea. :))

Sau the mask,comedy,le rupe Jim Carrey le rupe. :))

http://m.imdb.com/title/tt1504403/

http://m.imdb.com/title/tt0110475/

Edited by Sebastian Tataran

N-are impuscaturi, n-are zombi, n-are zburatori, n-are van Damme, n-are Jet Li, n-are roboti, deci e prost.

Are cea mai mare si puternica forta de pe pamant, APA, datorita ei traim dar si datorita ei putem sa murim; focul se poate stinge cu apa dar apa nu o poti opri cu nimic :D

Are cea mai mare si puternica forta de pe pamant, APA, datorita ei traim dar si datorita ei putem sa murim; focul se poate stinge cu apa dar apa nu o poti opri cu nimic :D

Io credeam ca Gizăs e cea mai tare forță.

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției