Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

@Tyler: "About Time" este un film bun. Pe mine m-a surprins placut si e una din singurele dati cand sunt de acord cu nota mare pe IMDB. Nu iau notele de pe IMDB (in special) ca punct de referinta.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tocmai ai dat definitia p...rn-ului

Andrei, mai e nevoie de ceva: niste nume. Daca pui un Jet Li, van Damme, Steven Segal si alti zburatori din astia, ca nu le retin numele pentru ca nu merita, succesul este garantat.

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti [emoji49]   Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Posted Images

@Innoxius, filmul trateaza bine acel "butterfly effect" si e bun tocmai petru ca nu e american. Au stiut sa-l faca interesant si sa nu puna accentul doar pe calatoriile in timp.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TG using Tapatalk

Mr. Morgan's Last Love - Mi-a plăcut foarte mult, nu m-am așteptat să fie așa de bun chiar dacă e Michael Caine în el. 9/10

Gravity - Nu mi-a plăcut filmul dar asta nu înseamnă că e un film slab. 6/10

Bad Grandpa - dacă nu vă place JackAss nu e pentru voi filmul. 6/10

Coach Carter - film bazat pe o poveste reală face ca pelicula sa fie de top, mai ales că Samuel L. Jackson e rolul principal. Merită din plin nota 10 pentru ceea ce reprezintă. Dacă vă place acest film o să vă placă și Gridiron Gang, tot o poveste reală.

Boyz n the Hood - un film ce arată ororile ce se petrec în ghetourile din America. Filmul are și o distribuție bună. Are 23 de ani pelicula dar mesajul său încă este clar și răspicat. Nota 9/10

Thanks for Sharing - o comedie americană care prezintă niște persoane cu dependențe sexuale. Nu m-a prins, mai ales glumele expirate. Păcat de distribuție, mai ales de Tim Robbins. 5/10

Edited by Tyler Durden

Lupul de pe Wall Street.

GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL,GENIAL!

Da, l-am văzut și eu, deși evit maxim genul ăsta de filme.

Cu toate astea, m-a surprins plăcut. Ideea a fost una destul de originală, in sensul in care nu am mai văzut nimic de genul ăsta în niciun film.

Dacă ignori siropăriile tipic americane, nu e rău deloc. Ca are și astfel de chestii.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Tocmai am vazut "12 ani de sclavie".Un film extraordinar , care te invata ceva.Totusi unele scene au fost chiar dure...Mama a vrut sa plece la un moment dat , dar am convins-o sa ramana si la final nu i-a parut rau.Finalul filmului a fost cel mai frumos.Multa lume din sala a plans la final.Nu cred ca sunt in masura sa sau note , dar i-as da nota 9,90..

Ca de obicei, mesersmith cataloghează oamenii după ce mâncă, vizionează și mai știu eu ce.

Poate omu a avut chef de niște cascadorii marca Jason Statham. Care-i problema? Nu ne putem uita toți la același lucru, gusturi diferite, doh.

Ca fapt divers, știai că Van Damme a fost campion european la Karate?

Știai că Chuck Norris a fost unii dintre foarte puțini oameni care a avut ocazia să se bată cu părintelor artelor marțiale mixte aka Bruce Lee?

Știai că Steven Seagal e maestru în kendo sau aikido?

Știai că Jason Statham e și el bine antrenat în artele marțiale mixte sau că e expert în kickbox? Mai zic că-și face singur cascadoriile?

Ca de obicei, catalogăm oamenii după ce mănăncă, bea, poartă și așa mai departe. O preconcepție des întâlnită la noi.

Toți dintre actorii de mai sus au avut roluri bune la vremea lor.

Van Damme a fost fantastic în filmul Kickbox, Jason a excelat în Lock, Stock & two smoking Barrels + Snatch.

Chuck Norris a jucat în ultimul film a lui Bruce Lee The Way of the Dragon, care probabil îl știm cu toți pentru lupta clasică din Colosseum.

Steven Seagal e probabil cel mai slab actor dintre cei de mai sus dar asta nu înseamnă că e un oligofren.

Sunt curios dacă i-ai face oligofreni față în față pe acești indivizi care probabil pentru unii, ne-au fost idoli în copilărie. Excludem pe Statham că e tânăr. Părerea mea este că nu ai ieși teafăr. :)

Eu nu mă uit la pelicule cu actori de mai sus dar nu ar trebui să-i ridiculizăm pentru niște roluri. Sunt niște roluri și atât. Unele bune, altele mai puțin bune.

...

Daaa. Mai ales rolurile de compoziție cand ii comparam cu De Niro, Sir Anthony Hopkins și alții.... Mie îmi place când își studiază caracterul și intra în rol. VanDamme & Seagal sunt senzaționali reușind sa își ridice Doar sprânceană dreaptă și exprima și compun zeci de trăiri specifice rolului. Apoi urmează Statham.... La el e și mai complexa interpretarea.... Zici ca il strâng pantofii si gata încruntat apare înainte scenelor de lupta.

No offense Tyler.... Dar mi se pare ca e mult prea diferita catalogarea de "actori".... Mie personal îmi vine mai ușor sa le zic" interpreți ". Si da, iti dau dreptate ca sunt f bine pregătiți fizic si tehnic/tactic ptr scenele de lupta. ATAT!

... Cat despre a ne întâlni cu ei și bla bla bla.... Te rog mergi în București în Down Town pe Mendeleev și vezi poze cu VanDamme la a doua lui vizită în România.(după ce a primit o corecție fizica de la niște băieți la prima), țin sa iti spun ca este ca în reclama /bancul cu preotul confundat cu un Ninja :)). Am avut grija de el 10 zile și 9 nopți oficial. Iti dau detalii pe PM. Eu unul am fost surprins sa descopăr cel puțin ce a ajuns el. Atenție, nu ce a fost!.... Doar cum a ajuns sa se comporte!!!

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by Kali