Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tocmai ai dat definitia p...rn-ului

Andrei, mai e nevoie de ceva: niste nume. Daca pui un Jet Li, van Damme, Steven Segal si alti zburatori din astia, ca nu le retin numele pentru ca nu merita, succesul este garantat.

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti [emoji49]   Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Posted Images

Mulțumesc, băieți.

L-am văzut și eu acum.

Èšinând cont ca este bazat pe o poveste reală și dacă facem abstracție de exagerările tipic americane, cred că a fost cel mai bun film din ultimele 6 luni .

Sau ceea ce numesc eu exagerări, nu sunt deloc așa?

Tom Hanks joacă impecabil.

Nu ma omor după filme de acțiune, dar aceasta a fost unul dintre acelea rare, la care ai ce sa vezi.

Vă sfătuiesc pe toți să-l vedeți la cinema sau acasă, dar cu sunet tare pe un HOME theater.

O să înțelegeți de ce.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Si eu care am refuzat invitatia să-l văd la cinema 4k exact datorita exagerarilor americane...

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta mea de GPad

Nici nu e un film de actiune. Genul : aventura, biografie, drama :D

Aha. Si cine spune asta?

Aici se spune altceva.

http://www.cinemagia.ro/filme/captain-phillips-561468/

Oricum, nu e important, dar o insiruire alerta de evenimente, care te tin in priza in cea mai mare parte a filmului, mie-mi spune ca se cheama asa cum am spus.

Daca prin filme de actiune tu intelegi porcariile alea cu Captain America, Superman, ala cu liliacul ala stupid, etc, atunci da, acest film nu este de actiune si este total nerecomadat celor care vor sa vada doar filme  cu zburatori.

Am vizionat The Butler, un film ce ar fi trebuit să mă impresioneze având in vedere faptul că a ecranizat o întâmplare reală, iar acțiunea este una cât se poate de mișcătoare, însă distribuția rolurilor către foarte multe vedete a făcut mai mult rău decât bine filmului! Ce caută Oprah și Lenny Kravitz în film?? Să nu mai spun că filmul e fragmentat iar scenele sar de la secundă la secundă în alt mediu, altă acțiune. Deși pe IMDB are 7 - probabil doar datorită ideologiei, în opinia mea merită doar 5 cu indulgență! Putea să iasă un film excelent pe tema asta... Trist!

Poate iti va place o nominalizare de 7 ori la Oscar :

http://m.imdb.com/title/tt2024544/

Nu mai dau note la filme, gusturile sunt variate, exigentele de asemena ;)

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Am vizionat The Butler, un film ce ar fi trebuit să mă impresioneze având in vedere faptul că a ecranizat o întâmplare reală, iar acțiunea este una cât se poate de mișcătoare, însă distribuția rolurilor către foarte multe vedete a făcut mai mult rău decât bine filmului! Ce caută Oprah și Lenny Kravitz în film?? Să nu mai spun că filmul e fragmentat iar scenele sar de la secundă la secundă în alt mediu, altă acțiune. Deși pe IMDB are 7 - probabil doar datorită ideologiei, în opinia mea merită doar 5 cu indulgență! Putea să iasă un film excelent pe tema asta... Trist!

Pana s-a terminat filmul si m-am uitat mai cu atentie pe Cinemagia, nici nu am stiut ca e vorba despre cei doi, desi fiica-mea imi spunea ca tipa aia seamana cu Oprah.

Rolul lor mi s-a parut de nebagat in seama.

Insa jocul pe care l-a facut  Forest Whitaker, mie personal, mi-a placut foarte tare si consider ca a ridicat singur filmul.

Altminteri, probabil ar fi fost un film de trecut la si altele.

Per total, mi-a placut, insa ma asteptam la mai mult de la scenariu. 

Ceva similar, dar ceva mai bun si mai realist, este acesta:

http://www.cinemagia.ro/filme/the-help-486010/

Kravitz ? Nici nu l-am observat. Cat despre emotii transmise, parca The Help a reusit mai mult. Stau si ma intreb daca nu e din cauza detasarii. Distantei geografice si temporale. Oare ce incarcatura emotionala le-ar putea transmite LOR un film despre eliberarea din robie a tiganilor ? Facut de Kusturica.

About Time este foarte bun de urmarit cu nevasta. Asa ca nu e bun de pierdut timpul, ci e bun de pierdut timpul impreuna :D