Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Chiar imi pare rau, dar asta-i toata actiunea. Asta e film de piratat, nu de dat 30 de lei pe bilet la Mall (moderatorii sunt rugati sa inchida ochii... la figurat bineinteles ^_^ )

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

E film american, se termina bine. Filmul e fain daca urmaresti jocul actorilor, nu daca te uiti la cum arata decorul. Eu l-am vazut si 3D. Mie mi-a placut.

3D l-am vazut si eu, dar jocul actorilor nu compenseaza faptul ca filmul e de-a dreptul plictisitor. Nu oricine poate tolera un monolog timp de o ora.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

@Mesersmith: Am fost la cinema. La IMAX am vazut Man of Steel, asa mi-a parut mai bun filmul. Dar Gravity nu poate place la toti.

Vidocq

Mănânci cai? Qashqai!

Edited by DTTR

@mesersmith: nu aveam altul de ales, eram in Bucuresti, am vrut sa merg la IMAX. Las' ca a fost bine.

Ca venise vorba de top-uri personale si citind pe acolo de Enemy at the gates... Bun film. Bun rau. Eu il includ in lista si pe Black Hawk Down, atat ca film cat si ca soundtrack. Ma emotioneaza de mi se pune un nod in gat aproape de fiecare data cand ascult muzica. Mai ales piesa Lisei Gerrard cu Denez Prigent: Gortoz a ran, J'attend, si cum e pusa pe film, cand se citeste acea scrisoare. Hans Zimmer rulez! Filmul ala, desi l-am vazut de zeci de ori, a fost primul film la care m-am gandit cand mi-am luat plasma Panasonic, acum ceva timp. :)

Mai sunt din aceeasi categorie: We were soldiers, Letters from Iwo-Jima, Saving private Ryan, Platoon, nu neaparat in aceasta ordine... ca tot veni vorba de filme de razboi. :D Astea mi-au venit in cap acum, ele mai sunt... ;)

Edited by steff195

Citeste descrierea filmului sa vezi daca te atrage.

Vrei sa te uiti doua ore la Kevin Spacey care se crede extraterestru si la Jeff Bridges care este doctorului lui si incearca sa-l convinga ca e doar un om normal ?

Andrei, uita-te la film si, asa cat am reusit eu sa te cunosc de aici de pe forum si de pe blogul tau, o sa-ti placa filmul.

Nu pari a fi genul care se hraneste cu Omul paianjen, Superman sau alte desene animate de genul asta.

Andrei, uita-te la film si, asa cat am reusit eu sa te cunosc de aici de pe forum si de pe blogul tau, o sa-ti placa filmul.

Nu pari a fi genul care se hraneste cu Omul paianjen, Superman sau alte desene animate de genul asta.

Man of steel nu e cam ca Iron Man, Robocop, Captain America si altele asemenea? Nu stiu cum poti sa te uiti asa ceva.

Ce au aceste filme ? Mie imi plac, ai uitat de taticul lor, Pacific Rim :))

Nu au nimic, chiar asta e problema lor. In afara de efecte speciale, nu gasesti nimic in ele.

Ma rog, chestie de gust. Chiar si cand ma uit la un film, imi place sa nu fiu prostit, vreau sa fiu miscat, marcat, atins.

Cand unul omoara pe toata lumea doar ca asa "vrea muschii lui", nu pot sa nu ma simt pacalit de regizor, scenarist, etc. Jet Lee sau parca asa ceva, este unul dintre astia, care bat pe toata lumea si pe ei nu-i atinge nimic. Imi amintesc de filmele cu Piedone, Bud Spencer, dar macar eram mic cand imi placeau, acum n-as mai avea nicio scuza daca mi-ar mai placea.